W świetlicy wiejskiej w Żelaznej odbyła się pierwsza edycja Biesiady Wielkanocnej. Impreza rozpoczęła się częścią artystyczną. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z Żelaznej oraz uczniowie szkoły podstawowej w Naroku.
Później rozstrzygnięto dwa świąteczne konkursy. W konkursie plastycznym na projekt kartki wielkanocnej prym wiedli reprezentanci PSP w Chróścinie. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Adolf, drugi był Oskar Wiench, a trzecie miejsce zajął Fabian Mros. Jurorzy wyróżnili również: Martę Cisowską z Ciepielowic, Paulinę Wiench z Chróściny i Zofię Surdacką z Dąbrowy.
W konkursie na najlepszy wypiek wielkanocny oceniono pięć ciast. Główną nagrodę przyznano Weronice Przybyle z Żelaznej. Na podium stanęli też Publiczne Przedszkole w Naroku i Barbara Sopa.
Kulminacyjnym punktem biesiady była degustacja konkursowych ciast. Najmłodsi otrzymali także słodkie upominki, ufundowane przez GOKiR w Dąbrowie i wójta gminy Katarzynę Gołębiowską-Jarek. Imprezie towarzyszył świąteczny kiermasz. Na stoiskach przygotowanych przez kluby seniora z Żelaznej i Dąbrowy, szkołę podstawową z Naroka, przedszkole z Żelaznej i mieszkańców Mechnic można było kupić wykonane ręcznie świąteczne ozdoby i stroiki.
Za pomoc w organizacji biesiady dziękujemy sołtys i mieszkankom Żelaznej oraz dyrektorom, nauczycielom, rodzicom i uczniom placówek edukacyjnych z Naroka i Żelaznej.