Występy artystyczne, gry i zabawy oraz mnóstwo uśmiechu - tak w największym skrócie można podsumować obchody Gminnego Dnia Dziecka. Impreza odbyła się przy zamku w Dąbrowie, a jej organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. 

Jako pierwsi uśmiech na dziecięcych buziach wywołali aktorzy grupy teatralnej, działającej przy Klubie Seniora "Pod Dębem". Wzięli oni na tapet najbardziej znane wiersze Jana Brzechwy. Na finał seniorzy zaśpiewali piosenkę z “Akademii Pana Kleksa”. Wcześniej życzenia młodym mieszkańcom gminy złożyła wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek.
Po części artystycznej na milusińskich czekały kolejne atrakcje. Chętni mogli do woli poskakać na dmuchańcach oraz wziąć udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych przez grupę animatorów. Dzieci odwiedziły aż trzy bajkowe postaci - Pszczółka Maja, Minionek i Myszka Miki. Dużym powodzeniem cieszyła się strefa malucha, w której na najmłodszych czekały mega klocki, basen z piłeczkami, tunele i folie do malowania. Wiele radości dostarczyły bańki mydlane i mega bańki. Długie kolejki ustawiały się też przy namiocie, w którym malowano twarze.
O poczęstunek dla małych uczestników zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, rozdając watę cukrową i popcorn. Do dzieci trafiły również słodycze i napoje przekazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
Zabawa trwała prawie cztery godziny. Wzięły w niej udział całe rodziny. Tłumnie wypełniony teren przy zamku oraz uśmiechy i radosne okrzyki najmłodszych były najlepszym potwierdzeniem tego, że impreza się udała. Za pomoc w jej przygotowaniu dziękujemy: Gminie Dąbrowa, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dąbrowie, Kołu Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie, OSP Narok, OSP Wrzoski, Klubowi Seniora “Pod Dębem” w Dąbrowie, Uniwersytetowi Opolskiemu i stowarzyszeniu “Dąbrowskie Skarby”.