plakat warsztaty

ciasto

Pieczesz najlepsze ciasta? Weź udział w "słodkim" konkursie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie na najlepszy wypiek wielkanocny.

Zasady są bardzo proste. Wystarczy zgłosić swój udział, a następnie przyjechać ze swoim wypiekiem na Biesiadę Wielkanocną w Żelaznej. Impreza odbędzie się 13 kwietnia. Komisja Konkursowa dokona degustacji i oceni wszystkie ciasta, po czym przyzna nagrody. A jest o co walczyć. Na najlepszych czekają bony o wartości 200, 150 i 100 złotych.
W konkursie może wziąć udział każdy - stowarzyszenia, sołectwa, rodziny czy osoby fizyczne. Nie ma też ograniczeń wiekowych. Zapraszamy!

Pliki do pobrania:

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie ogłasza "Konkurs plastyczny na projekt kartki wielkanocnej". Jego uczestnikami mogą być dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Praca konkursowa powinna być ciekawym i oryginalnym projektem kartki wielkanocnej. Można ją wykonać dowolną techniką. Termin dostarczania prac mija 9 kwietnia 2019 r. Wręczenie nagród nastąpi 13 kwietnia podczas imprezy, która odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Żelaznej. Zapraszamy do udziału!

Pliki do pobrania:

kartka wielkanoc

Informacja dla uczestników wyjazdu do Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Spotykamy się w sobotę na parkingu przed urzędem gminy.

Wyjazd o godz. 16.00. Prosimy o punktualne przybycie.

teatr

Prawdziwą terapię śmiechem urządzili mieszkańcom Dąbrowy członkowie kabaretu Chyba. Przez niemal dwie godziny artyści rozbawiali publiczność, serwując jej premierowe skecze i piosenki.

Wrocławsko-opolski kabaret zaprezentował swój najnowszy program zatytułowany "Chyba sobie żarty robi". Od samego początku komicy nawiązali znakomity kontakt z widzami, wciągając ich do wspólnej zabawy. Występ zawierał wszystko, co najlepsze - błyskotliwe teksty, niebanalne pomysły, niezwykłą energię, zabawne skecze i mnóstwo improwizacji. Była też parodia jednego z najbardziej znanych utworów Budki Suflera "Twoje radio".

Nie obyło się oczywiście bez bisów. Kabaretowy wieczór był prezentem Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie dla wszystkich pań z okazji zbliżającego się ich święta.