15 stycznia, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Chróścinie, został rozegrany II Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Halowej "Hattrick". W rozgrywkach wzięło udział dwanaście zespołów – 9 z gminy Dąbrowa, 2 z Opola oraz jeden zespół z Wawelna.

Zawody rozgrywane były w dwóch etapach. Najpierw odbyła się faza grupowa. Z czterech grup awans do fazy pucharowej uzyskało 8 drużyn. O kolejności w grupie decydowała ilość zdobytych punktów i lepszy bilans bramkowy.

Do półfinałów awansowały drużyny: Bongo Karczów, LZS Wrzoski (1) oraz Bongo Opole i FC Ciepielowice. W przypadku pierwszego półfinału, zespół z Wrzosek pokonał piłkarzy z Karczowa 2:0. Z kolei w drugim półfinale, czas regulaminowy nie wystarczył, aby wyłonić zwycięzcę – spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W serii rzutów karnych, lepsi okazali się zawodnicy Bongo Opole, którzy pokonali FC Ciepielowice 7:6.

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju "Hattrick" piłkarze Bongo Opole pokonali LZS Wrzoski 3:0 i zwyciężyli w rywalizacji. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Ciepielowic, po wygranej 2:1 z Karczowem. Najlepsze drużyny otrzymały Puchary Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Zawodnikiem Turnieju wybrany został Tomasz Gajda z Ciepielowic, który w nagrodę otrzymał piłkę.

Mecze rozgrywano po 12 minut, bez zmiany stron. Na przebiegiem rywalizacji w duchu Fair-Play czuwali niezawodni: Wojciech Korzekwa i Józef Gerc z Karczowa, którym należą się serdeczne podziękowania.

Podczas turnieju, tradycyjnie już, został rozegrany mecz pokazowy pomiędzy Pracownikami Urzędu Gminy Dąbrowa oraz Radnymi Rady Gminy Dąbrowa, których w tym roku wspierali sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich. Po dwudziestu minutach gry (dwie połowy po 10 minut), padł remi 5:5. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy drużyny radnych (5:3). Spotkanie rewanżowe pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrane jeszcze w tym roku, podczas Festynu Dębowego, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Dąbrowie.