8 października liczna grupa mieszkańców gminy wybrała się do Gliwickiego Teatru Muzycznego. Było piękne, jesienne popołudnie. Autokar wyruszył z parkingu Urzędu Gminy w Dąbrowie, aby w Chróścinie wypełnić swój pokład uczestnikami wycieczki. Organizatorami wyjazdu były: Stowarzyszenie Miłośników Chróściny oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Do Gliwic autokar z naszymi widzami dotarł ok. godz. 17.00. Każdy miał czas na kawę i małą przekąskę. Można było zapoznać się z repertuarem teatru, poczytać broszury i informatory.

„WIEDEŃSKA KREW" to najpopularniejszy przebój operetkowy J. Straussa – króla walca. Jest tu wszystko, co lubimy najbardziej: melodie pięknych walców, arii i duetów, cudowne wnętrza, piękne kobiety, przystojni mężczyźni, humor, zdrady, zabawne pomyłki i szczęśliwe zakończenie. Słowem, esencja operetkowej sztuki.

W roli Hrabiny Zedlau zobaczyliśmy największą gwiazdę polskiej operetki – GRAŻYNĘ BRODZIŃSKĄ. Artystka, księżniczka, królowa opery jest jedną, a może jedyną gwiazdą polskiego show-biznesu, która posiada wielką sławę, także poza granicami kraju, i wielką klasę jednocześnie. Ma niewiarygodnie piękny sopran, rewelacyjną figurę i urodę hollywoodzkiej piękności.

Orkiestrę poprowadził Maciej Niesiołowski, znany m.in. z programu TVP „ Z batutą i humorem". Sztuka w trzech aktach upłynęła w atmosferze humoru, żywej akcji i pięknej muzyki salonowej. Po spektaklu Maciej Niesiołowski i Grażyna Brodzińska kilkakrotnie wychodzili na scenę aby uspokoić gromkie oklaski publiczności. Widzowie wstawali miejsc i nie przerywali owacji. Były kwiaty, podziękowania i ukłony w kierunku wykonawców. Na koniec salę wypełniło brzmienie niepowtarzanego Walca Wiedeńskiego z 1815 roku – nieustannie żywego utworu tanecznego.

Stowarzyszenie Miłośników Chróściny dziękuje Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji za poniesienie kosztów przejazdu oraz profesjonalną organizację wyjazdu. Liczymy jednocześnie na równie owocną współpracę w przyszłości.

K. Gołębiowska-Jarek