Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza na styczniowe koncerty. 8 stycznia (wtorek) rozpoczynamy cykl koncertów piosenki autorskiej pod wspólną nazwą „Muzyczna Przystań". Pierwszym z zaproszonych gości będzie bydgoski artysta, od niemal 30 lat związany z nurtem poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i pieśni żeglarskich – Leonard Luther. Na scenie prezentuje utwory swoje oraz poetów wywodzących się z Pomorza i Kujaw. Swoje piosenki z sukcesami prezentował na ogólnopolskich festiwalach, takich jak: Yapa, Bazuna, Włóczęga czy Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Na koncercie 8 stycznia promował będzie swoją najnowszą płytę. Koncert odbędzie się w Sali w Ciepielowicach o godzinie 18.00.

Występ Leonarda Luthera jest następstwem wspólnej inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz Filharmonii Opolskiej, w ramach której w naszej gminie w 2013 roku występować będą cyklicznie wykonawcy piosenki autorskiej.

 

luthert

 

Już 19 stycznia 2013 r. sympatycy piłki nożnej halowej, będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas IV Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej Halowej "HATTRICK". Zawody odbędą się w hali Zespołu Szkół w Chróścinie.
W turnieju mogą wziąć udział drużyny (w tym niezrzeszone w klubach sportowych) składające się z 5-8 zawodników (wiek zawodników: od 15 lat). Mecze będą rozgrywane po 10 minut, bez zmiany stron. Rozgrywki będą odbywały się najpierw w grupach, a następnie systemem pucharowym.
Obok rywalizacji sportowców-amatorów, do sportowej rywalizacji przystąpią pracownicy Urzędu Gminy Dąbrowa oraz radni Rady Gminy Dąbrowa. Spotkania tych drużyn są stałym elementem programu, podczas czerwcowego "Festynu Dębowego" oraz turnieju halowego "HATTRICK".

Program:

 • 9.00 Otwarcie turnieju i losowanie grup
 • 9.30 Rozgrywki piłkarskie w grupach
 • 12.15 Mecz pokazowy: Pracownicy UG Dąbrowa – Radni Gminy Dąbrowa
 • 12.45 Mecze o miejsca I-VIII
 • 14.00 Finał
 • 14.30 Zakończenie turnieju


Zapisy prowadzi Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie pod nr tel. 077 464 10 10 w. 213 do 15.01.2013 r. Wpisowe dla drużyny wynosi 50,00 zł (w tym posiłek regeneracyjny). Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców na udział w zawodach.
Regulamin turnieju dostępny w GOKiR w Dąbrowie oraz na stronie www.gokir.pl.

 

Pliki do pobrania:

216 grudnia odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe organizowane cyklicznie przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Tym razem spotkaliśmy się w świetlicy w Naroku. Pod fachowym okiem Alicji Ościłowskiej dzieci i dorośli zrobili przepiękne aniołki, kwiaty oraz dzwoneczki. Do tych wyszukanych prac przydały się całkiem zwyczajne rzeczy, jak m.in. wytłoczki po jajkach, kawałki kory, koraliki, zasuszone owoce, bibuła, sznureczki, druciki itp. Krok po kroku pani Alicja pokazywała uczestnikom warsztatów, jak zrobić te wszystkie cudeńka. Efekt najlepiej widoczny jest na naszych zdjęciach. Nikt z przybyłych nie żałował niedzielnego popołudnia spędzonego w świetlicy. Za pomoc przy organizacji warsztatów GOKiR dziękuje pani sołtys Naroka Marzenie Odziomek.

rscn430819.12.2012 w Galerii na Schodach znajdującej się w budynku Urzędu Gminy w Dąbrowie otwarta została kolejna wystawa fotograficzna. Autorami zdjęć są uczestnicy zajęć fotograficznych prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji: Beata Białoń, Radosław Bąk, Walentyna Bąk, Patrycja Machnik i Marta Otremba. Na wystawie zobaczyć można 25 niezwykłej urody fotografii, przygotowanych pod kierunkiem Jolanty Widuch.

img 6646Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zorganizował IV Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora GOKiR. Zawody odbyły się 23 listopada w świetlicy wiejskiej w Naroku. Rywalizacja toczyła się w systemie „high score", czyli o zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w 10 rundach. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych.

Rzucanie lotkami do celu z roku na rok zyskuje w naszej gminie coraz większe grono sympatyków. W tym roku w piątkowe popołudnie w narockiej świetlicy było naprawdę tłoczno. W grupie dziecięco-młodzieżowej wystartowało 18 zawodników, zaś w grupie osób dorosłych 16. Świetlica w Naroku była pełna, bowiem nie zabrakło także kibiców. W grupie starszej zwyciężył Andrzej Pochopień (sołtys Nowej Jamki), a kolejne miejsca zajęli Krzysztof Szczeponek i Mateusz Kobszyk. Wśród dzieci triumfował Rajmund Soppa przed Markiem Szczeponkiem i Arkadiuszem Graczykiem.

Za pomoc przy tej niezwykle udanej imprezie GOKiR z Dąbrowy dziękujemy sołtys Naroka Marzenie Odziomek.

 

Galeria Fotograficzna

94. rocznica odzyskania wolności przez Polskę już za nami, a to oznacza, że rozegrany został także V Bieg Niepodległości, sztandarowa impreza w naszej gminie w dniu 11 listopada. Od pięciu lat u nas na sportowo rozpamiętujemy uzyskanie państwowości z 1918 roku. Jak zawsze, w Ciepielowicach i jak zawsze tłumnie.
Zanim 158 biegaczy i biegaczek wybiegło na trasę, pod obeliskiem w Ciepielowicach odśpiewano hymn oraz wysłuchano krótkich przemówień Przewodniczącego Rady Gminy Dąbrowa Piotra Wieczorka oraz Wójta Marka Lei. Obaj zwracali się zwłaszcza do licznie zgromadzonych dzieci, tłumacząc im, że powinny doceniać, że żyją w niepodległym kraju, bo choć dla nich dzisiaj to oczywiste, nie zawsze tak przecież było... Uczestnicy obchodów wysłuchali także krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez słuchaczy Studia Piosenki z Dąbrowy.
Po części oficjalnej przyszedł czas na emocje sportowe. Najpierw wystartowały pięcio- i sześciolatki. W tym roku po raz pierwszy do rywalizacji przystąpiły dzieci w tej kategorii wiekowej.
- Kapitalny pomysł, aby dać szansę takim maluszkom - mówił podczas ceremonii rozdawania nagród wójt. - Takie maluchy, a tyle serca w to wkładały. Niektórym trzeba było pomóc wejść na podium. W kolejnych latach to obowiązkowe kategorie! - zaznaczył. Wśród dziewczynek wygrała Patrycja Szeremeta, natomiast wśród chłopców Noel Vreuls. Pasjonująca rywalizacja trwała także w starszych kategoriach. Zwycięzcy, ale także ci z dalszych pozycji, przybiegali bardzo zmęczeni, co tylko dowodzi, że udział w zawodach potraktowali szalenie ambitnie, dając z siebie wszystko. Na mecie widać to było doskonale.
Po zakończeniu rywalizacji w kategorii open (jedynej, w której wystartować mogli biegacze spoza naszej gminy) nastąpiło ogłoszenie wyników. Podium po kolei zapełniało się triumfatorami poszczególnych kategorii. Pierwszych troje, oprócz dyplomów, otrzymywało ufundowane przez wójta atrakcyjne nagrody. W tym roku każdy z uczestników Biegu Niepodległości otrzymał pamiątkowy medal, ufundowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Galeria fotograficzna


Wyniki V Biegu Niepodległości:
1. Kategoria - Pięcio-sześciolatki - dziewczęta (250 m)

 • I miejsce – Patrycja Szeremeta
 • II miejsce – Paulina Szeremeta
 • III miejsce – Weronika Garbacz

2. Kategoria – Pięcio-sześciolatki – chłopcy (250 m)
• I miejsce – Noel Vreuls
• II miejsce – Patryk Jarek
• III miejsce – Dominik Lakwa
3. Kategoria - klasy I-III Szkoła Podstawowa - dziewczęta (800 m)
• I miejsce – Emilia Gala
• II miejsce – Paulina Kijowska
• III miejsce – Zuzanna Siwek
4. Kategoria - klasy I-III Szkoła Podstawowa – chłopcy (800 m)
• I miejsce – Damian Kulig
• II miejsce – Julian Półtorak
• III miejsce – Bartosz Garbacz
5. Kategoria - klasy IV-VI Szkoła Podstawowa – dziewczęta (1600 m)
• I miejsce – Zuzanna Reuss
• II miejsce – Kamila Lach
• III miejsce – Maria Knopp
6. Kategoria - klasy IV-I Szkoła Podstawowa – chłopcy (1600 m)
• I miejsce – Patryk Wyżykowski
• II miejsce – Adam Zimmermann
• III miejsce – Jakub Smolin
7. Kategoria - Gimnazjum – dziewczęta (2400 m)
• I miejsce – Wiktoria Mojzyk
• II miejsce – Agata Krasek
• III miejsce – Jennifer Mój
8. Kategoria - Gimnazjum – chłopcy (2400 m)
• I miejsce – Marcin Mikoś
• II miejsce – Krzysztof Kowalik
• III miejsce – Tomasz Horodyski
9. Kategoria – Open – kobiety (4000 m)
• I miejsce - Teresa Uciechowska
• II miejsce – Wioletta Uciechowska
• III miejsce – Monika Mrugała
10. Kategoria - Open– mężczyźni (4000 m)
• I miejsce – Marcin Uciechowski
• II miejsce – Jacek Żuk
• III miejsce – Tomasz Koteluk

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy!

09 listopada 2012 w Zespole Szkół w Dąbrowie z okazji 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości wystąpił światowej sławy duet artystów z Operetki Wrocławskiej Dorota Ujda-Jankiewicz i Andrzej Jankiewicz. To małżeństwo znakomitych śpiewaków operowych z Wrocławia. Od wielu lat jako Duet Małżeński, występują z dużym powodzeniem niemal na całym świecie (m.in. Australia i USA, większości krajów Europy), wykonując repertuar operowy, operetkowy, musicalowy, patriotyczny, oratoryjny oraz kolędowy.
W repertuarze piątkowego koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Usłyszeliśmy 19 utworów składających się na Koncert upamiętniający 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego ideą było ukazanie, w jaki sposób, za pomocą twórczości polskich poetów i kompozytorów walczono o odzyskanie niepodległości. W programie koncertu, prócz pieśni patriotycznych i legionowych, znalazły się takie skarby polskiej kultury muzycznej, jak „Pieśń wieczorna", „Prząśniczka", „Kozak", „Znasz li ten kraj" Stanisława Moniuszki czy „Życzenie" Fryderyka Chopina. Koncert zatytułowany był "Od Moniuszki do Pieśni Legionów".
Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Galeria Fotograficzna


 

"Od Moniuszki do Pieśni Legionów"

koncert pieśni patriotycznych w Dąbrowie

 

09 listopada 2012 w Zespole Szkół w Dąbrowie z okazji 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości wystąpił światowej sławy duet artystów z Operetki Wrocławskiej Dorota Ujda-Jankiewicz i Andrzej Jankiewicz. To małżeństwo znakomitych śpiewaków operowych z Wrocławia. Od wielu lat jako Duet Małżeński, występują z dużym powodzeniem niemal na całym świecie (m.in. Australia i USA, większości krajów Europy), wykonując repertuar operowy, operetkowy, musicalowy, patriotyczny, oratoryjny oraz kolędowy.

W repertuarze piątkowego koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Usłyszeliśmy 19 utworów składających się na Koncert upamiętniający 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego ideą było ukazanie, w jaki sposób, za pomocą twórczości polskich poetów i kompozytorów walczono o odzyskanie niepodległości. W programie koncertu, prócz pieśni patriotycznych i legionowych, znalazły się takie skarby polskiej kultury muzycznej, jak „Pieśń wieczorna”, „Prząśniczka”, „Kozak”, „Znasz li ten kraj” Stanisława Moniuszki czy „Życzenie” Fryderyka Chopina. Koncert zatytułowany był "Od Moniuszki do Pieśni Legionów".

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Rajd pieszy turystycznym szlakiem z Dąbrowy do Lipowej odbył się w sobotę 13 października. Dwie i pół godziny marszu zakończone ogniskiem i wspólną zabawą. Uczestnicy wędrówki nie mogli się nudzić, nie zauważyli też zmęczenia. A wszystko zasługą nieocenionego Tadeusza Kota, który o przyrodzie wie wszystko, albo prawie wszystko. I pięknie o niej opowiada. Impreza zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie udała się znakomicie. Zwłaszcza, że po dotarciu do Lipowej „rajdowców" czekało „świętowanie ziemniaka"!
Mieszkańcy Lipowej wcześniej rozpalili ognisko, na które przygotowali ziemniaki i kiełbaski. Tamtejsza młodzież najbardziej czekała na zabawy i konkursy, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Punktem kulminacyjnym miał być mecz piłkarski lipowskiej młodzieży z... „Cieniasami" - tak nazywani są tam dorośli sympatycy „kopanej". Najwyraźniej faworyzowana młodzież zlekceważyła „Cieniasów", zwłaszcza, że po kilku minutach prowadziła już 3-0. Ostatecznie skończyło się wygraną „Cieniasów" 9-5, którzy zaraz po spotkaniu wspaniałomyślnie zaproponowali młodym oddanie swojej nazwy.
Kilka godzin obcowania z przyrodą na świeżym powietrzu, zastrzyk wiadomości przekazanych przez Tadeusza Kota, zabawy, konkursy, mecz piłkarski, biesiada przy ziemniaku, pieczonej kiełbasie i smacznym, domowej roboty kompocie. Na koniec przygotowano drobne upominki od sołectwa dla najmłodszych. Nic dziwnego, że wszyscy wracali do domów uśmiechnięci i już rozmawiali o kolejnej tego typu imprezie. - Trzeba to powtórzyć - stwierdziła radna Joanna Gasek.

Przed nami V Bieg Niepodległości
Piąty Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada w Ciepielowicach. Jak co roku, bieg jest elementem rocznicy obchodów Święta Niepodległości w gminie Dąbrowa. W ubiegłym roku na starcie Biegu stanęło niemal 140 osób, które rywalizowały w ośmiu kategoriach wiekowych.
Nowością V Biegu Niepodległości będzie dodatkowa kategoria wiekowa startujących obejmująca pięcio- i sześciolatków. Warunkiem uczestnictwa zawodników w tej kategorii będzie przybycie maluchów na start z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Zgodnie z Regulaminem Biegu w najmłodszych kategoriach wiekowych rywalizują uczniowie szkół z Gminy Dąbrowa, zaś w kategorii seniorów (ma ona charakter otwarty) mogą startować także biegacze spoza gminy.
Przypomnijmy, że na biegaczy czekamy pod pomnikiem w Ciepielowicach 11 listopada. Pierwszy bieg ok. 11.30.
Zgłoszenia uczniów przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół z terenu naszej gminy. Zapisy uczestników w biegach seniorskich prowadzi Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie pod nr tel. 77 464 10 10 w. 213. Zgłaszać można się również na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego biegu, w Biurze Zawodów w świetlicy wiejskiej w Ciepielowicach (ul. Długa 18a).

Rodzaje kategorii:

 • Pięcio-sześciolatki (dziewczęta i chłopcy)
 • Klasy I-III SP (dziewczęta i chłopcy)
 • Klasy IV-VI SP (dziewczęta i chłopcy)
 • Gimnazjum (dziewczęta i chłopcy)
 • Seniorzy – Kategoria Open (kobiety i mężczyźni)


Plan obchodów Dnia Niepodległości:
11.00 - Początek uroczystości pod Pomnikiem w Ciepielowicach
- Hymn
- Przemówienie Przewodniczącego
Rady Gminy Dąbrowa
- Przemówienie Wójta
Gminy Dąbrowa
- Złożenie kwiatów pod
obeliskiem
11.30 Biegi w poszczególnych
kategoriach
ok. 13.30 Wręczenie nagród zwycięzcom (r)

Lotki w dłoń!

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie organizuje IV Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbędą się 23 listopada (piątek) o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Naroku.
Zawody będą rozgrywane w systemie „high score" - o zwycięstwie zadecyduje suma punktów uzyskanych w kolejnych rundach. Osoby zainteresowane udziałem w turnieju mogą się zgłaszać do 19 listopada pod nr tel. 077 464-10-10 w. 213 lub na godzinę przed rozpoczęciem rozgrywek. Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych.