94. rocznica odzyskania wolności przez Polskę już za nami, a to oznacza, że rozegrany został także V Bieg Niepodległości, sztandarowa impreza w naszej gminie w dniu 11 listopada. Od pięciu lat u nas na sportowo rozpamiętujemy uzyskanie państwowości z 1918 roku. Jak zawsze, w Ciepielowicach i jak zawsze tłumnie.
Zanim 158 biegaczy i biegaczek wybiegło na trasę, pod obeliskiem w Ciepielowicach odśpiewano hymn oraz wysłuchano krótkich przemówień Przewodniczącego Rady Gminy Dąbrowa Piotra Wieczorka oraz Wójta Marka Lei. Obaj zwracali się zwłaszcza do licznie zgromadzonych dzieci, tłumacząc im, że powinny doceniać, że żyją w niepodległym kraju, bo choć dla nich dzisiaj to oczywiste, nie zawsze tak przecież było... Uczestnicy obchodów wysłuchali także krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez słuchaczy Studia Piosenki z Dąbrowy.
Po części oficjalnej przyszedł czas na emocje sportowe. Najpierw wystartowały pięcio- i sześciolatki. W tym roku po raz pierwszy do rywalizacji przystąpiły dzieci w tej kategorii wiekowej.
- Kapitalny pomysł, aby dać szansę takim maluszkom - mówił podczas ceremonii rozdawania nagród wójt. - Takie maluchy, a tyle serca w to wkładały. Niektórym trzeba było pomóc wejść na podium. W kolejnych latach to obowiązkowe kategorie! - zaznaczył. Wśród dziewczynek wygrała Patrycja Szeremeta, natomiast wśród chłopców Noel Vreuls. Pasjonująca rywalizacja trwała także w starszych kategoriach. Zwycięzcy, ale także ci z dalszych pozycji, przybiegali bardzo zmęczeni, co tylko dowodzi, że udział w zawodach potraktowali szalenie ambitnie, dając z siebie wszystko. Na mecie widać to było doskonale.
Po zakończeniu rywalizacji w kategorii open (jedynej, w której wystartować mogli biegacze spoza naszej gminy) nastąpiło ogłoszenie wyników. Podium po kolei zapełniało się triumfatorami poszczególnych kategorii. Pierwszych troje, oprócz dyplomów, otrzymywało ufundowane przez wójta atrakcyjne nagrody. W tym roku każdy z uczestników Biegu Niepodległości otrzymał pamiątkowy medal, ufundowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Galeria fotograficzna


Wyniki V Biegu Niepodległości:
1. Kategoria - Pięcio-sześciolatki - dziewczęta (250 m)

  • I miejsce – Patrycja Szeremeta
  • II miejsce – Paulina Szeremeta
  • III miejsce – Weronika Garbacz

2. Kategoria – Pięcio-sześciolatki – chłopcy (250 m)
• I miejsce – Noel Vreuls
• II miejsce – Patryk Jarek
• III miejsce – Dominik Lakwa
3. Kategoria - klasy I-III Szkoła Podstawowa - dziewczęta (800 m)
• I miejsce – Emilia Gala
• II miejsce – Paulina Kijowska
• III miejsce – Zuzanna Siwek
4. Kategoria - klasy I-III Szkoła Podstawowa – chłopcy (800 m)
• I miejsce – Damian Kulig
• II miejsce – Julian Półtorak
• III miejsce – Bartosz Garbacz
5. Kategoria - klasy IV-VI Szkoła Podstawowa – dziewczęta (1600 m)
• I miejsce – Zuzanna Reuss
• II miejsce – Kamila Lach
• III miejsce – Maria Knopp
6. Kategoria - klasy IV-I Szkoła Podstawowa – chłopcy (1600 m)
• I miejsce – Patryk Wyżykowski
• II miejsce – Adam Zimmermann
• III miejsce – Jakub Smolin
7. Kategoria - Gimnazjum – dziewczęta (2400 m)
• I miejsce – Wiktoria Mojzyk
• II miejsce – Agata Krasek
• III miejsce – Jennifer Mój
8. Kategoria - Gimnazjum – chłopcy (2400 m)
• I miejsce – Marcin Mikoś
• II miejsce – Krzysztof Kowalik
• III miejsce – Tomasz Horodyski
9. Kategoria – Open – kobiety (4000 m)
• I miejsce - Teresa Uciechowska
• II miejsce – Wioletta Uciechowska
• III miejsce – Monika Mrugała
10. Kategoria - Open– mężczyźni (4000 m)
• I miejsce – Marcin Uciechowski
• II miejsce – Jacek Żuk
• III miejsce – Tomasz Koteluk

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy!