Ciepłe, niezwykle klimatyczne teksty, okraszone dobrym humorem i gitarową muzyką - to niewątpliwe atuty Piotra Pieńkowskiego, który wystąpił 08.10.2013 z recitalem autorskim w Ciepielowicach. Usłyszeliśmy przegląd poetyckiej twórczości bydgoskiego barda, który każdą z wykonywanych piosenek wzbogacał ciekawymi historiami, związanymi z powstaniem tych utworów. Gorące brawa i kilkakrotne bisy w najlepszy sposób oddają odbiór twórczości Pieńkowskiego wśród mieszkańców naszej gminy.

Piotr Pieńkowski - bydgoszczanin z urodzenia i, jak sam o sobie mówi, także z zamiłowania. Jest przedstawicielem nurtu określanego jako piosenka autorska. Swoje wielowymiarowe, liryczne utwory komponuje kompleksowo, ale nieco przewrotnie – tworząc najpierw muzykę, a dopiero potem tekst (czyli dokładnie odwrotnie, niż większość artystów). Jego piosenki czasem wzruszają, czasem zmuszają do zastanowienia, a czasem po prostu bawią. Niemal zawsze są to jakieś historie, z którymi łatwo się zidentyfikować już od pierwszej chwili. Choć grywał również w zespołach rockowych, a nawet punkowych, to ostatecznie zachwycił się sztuką bardów i od tamtej pory sam usiłuje podążać tą niełatwą drogą. W jego utworach pobrzmiewają inspiracje twórczością Okudżawy, Wysockiego, Nohavicy, Kaczmarskiego.
Piotr Pieńkowski był wielokrotnie nagradzany na konkursach i przeglądach. Jest m.in. laureatem nagrody im. Wojtka Bellona, przyznanej na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Podczas Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2011 został wyróżniony za całokształt występu, otrzymał także nagrodę publiczności.
Koncert odbył się w ramach organizowanego od początku 2013 roku cyklu "Muzyczna Przystań", którego celem jest prezentacja dorobku artystycznego śpiewających autorów.