zapowiedz-Bieg-VI-fotCzekamy pod pomnikiem w Ciepielowicach
VI Bieg Niepodległości
Szósty Bieg Niepodległości odbędzie się, tradycyjnie, 11 listopada w Ciepielowicach. Jak co roku, bieg jest elementem obchodów Święta Niepodległości w gminie Dąbrowa. W ostatnich latach na starcie stawała regularnie ponad setka osób (przed rokiem 158).
Przed rokiem wprowadzono nową kategorię wiekową, obejmującą pięcio i sześciolatków. Warunkiem uczestnictwa w tej kategorii i tym razem będzie przybycie maluchów na start z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Zgodnie z Regulaminem Biegu, w młodszych kategoriach wiekowych rywalizują uczniowie szkół z gminy Dąbrowa, zaś w kategorii seniorów (open) mogą startować także biegacze spoza gminy. Tym razem w kategorii open przewidzieliśmy również oddzielne nagrody dla najlepszych biegaczy z naszej Gminy. Na biegaczy czekamy pod pomnikiem w Ciepielowicach 11 listopada. Pierwszy bieg ok. 11.30.
Zgłoszenia uczniów przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół z terenu naszej gminy. Zapisy uczestników w biegach seniorskich prowadzi GOKiR w Dąbrowie pod nr tel. 77 464 10 10 w. 213. Zgłaszać można się również na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego biegu, w Biurze Zawodów w świetlicy wiejskiej w Ciepielowicach (ul. Długa 18a).
Przed rokiem triumfowali: Patrycja Szeremeta (pięcio-sześciolatki - dz.), Noel Vrelus (pięcio-sześciolatki - ch.), Emilia Gala (klasy I-III SP - dz.), Damian Kulig (klasy I-III SP - ch.), Zuzanna Reuss (klasy IV-VI SP - dz.), Patryk Wyżykowski (klasy IV-VI SP - ch.), Wiktoria Mojzyk (Gimnazjum - dz.), Marcin Mikoś (Gimnazjum - ch.), Teresa Uciechowska (open - k.), Marcin Uciechowski (open - m.) (gokir)

 

Plan obchodów

Dnia Niepodległości:
11.00 - Początek uroczystości pod Pomnikiem w Ciepielowicach
- Hymn
- Przemówienie Przewodniczącego Rady Gminy Dąbrowa
- Przemówienie Wójta Gminy Dąbrowa
- Złożenie kwiatów pod obeliskiem
11.30 Biegi w poszczególnych kategoriach
13.30 Wręczenie nagród zwycięzcom

 

Rodzaje kategorii:
- Pięcio-sześciolatki (250 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Klasy I-III SP (800 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Klasy IV-VI SP (1600 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Gimnazjum (2400 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Seniorzy – Open (4000 m) (kobiety i mężczyźni)