Mateusz powrócił jako zwycięzca
Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zorganizował V Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbyły się 29 listopada w świetlicy wiejskiej w Naroku. Rywalizacja toczyła się w systemie „high score" - o zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w 10 rundach. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych.
Do rywalizacji stanęło kilkudziesięciu miłośników darta. Ciekawskim przypominamy, że nie wiadomo do końca, kto wymyślił grę w darta. Spekuluje się, że sport ten wziął swoje początki od rywalizacji pomiędzy znudzonymi wojownikami w przerwie między kolejnymi bitwami.
W grupie starszej zwyciężył Mateusz Kobszyk (481 pkt., mieszkaniec Karczowa, trzeci w poprzednim roku i mistrz sprzed dwóch lat), a kolejne miejsca zajęli Edyta Kwiecień (424, Nowa Jamka) i Dariusz Horodyski (408, Sławice). Wśród dzieci triumfowała Karolina Graca (431, Narok) przed Michałem Młynkiem (426, Narok) i Sebastianem Galickim (414). Widać więc, że wśród młodzieży rywalizacja była szczególnie zacięta Za pomoc przy tej niezwykle udanej imprezie GOKiR z Dąbrowy dziękuje sołtys Naroka, Marzenie Odziomek.
(d)