Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty bożonarodzeniowe, zorganizowane w Mechnicach pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Grupa ponad 30 uczestników stworzyła z gipsu wspaniałe anioły. Warsztaty prowadziła sołtys Naroka Marzena Odziomek z córką Roksaną, a organizacyjnie (łącznie z poczęstunkiem) o wszystko zadbała sołtyska Mechnic Teresa Kowolik. Uczestnikom tak spodobały się zajęcia, że natychmiast umówili się na kolejne. Tym razem wykonywano świąteczne stroiki. Zarówno anioły, jak i stroiki, każdy z uczestników warsztatów zabrał do domu jako piękny bożonarodzeniowy prezent.
(red)

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zorganizował VI Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbyły się w świetlicy wiejskiej w Naroku. Rywalizacja toczyła się w systemie „high score" - o zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w 10 rundach.
Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych.
W grupie seniorskiej tytuł obronił Mateusz Kobszyk (644 pkt., mieszkaniec Karczowa), a kolejne miejsca zajęli Karolina Załawka (585, Opole) i Roland Giersberg (565, Opole). Wśród dzieci, jak przed rokiem, triumfowała Karolina Graca (416, Narok) przed Łukaszem Kwietniem (397, Nowa Jamka) i Rajmundem Soppą (370, Narok). Za gościnę i pomoc przy tej niezwykle udanej imprezie GOKiR z Dąbrowy dziękuje sołtys Naroka, Marzenie Odziomek oraz Krystynie Moszner
(gokir)

W ZS w Chróścinie gimnazjaliści mogli obejrzeć spektakl „Heksagon"w wykonaniu uczestników grup teatralnych z Dąbrowy i Żelaznej. Oba zespoły prowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji Tomasz Stochniał.

Na przedstawienie skladają się fragmenty tekstów różnych autorów: Witolda Gombrowicza („Iwona, księżniczka Burgunda"), Sławomira Mrożka („Polowanie na lisa", „Emigranci"), Stefanii Grodzieńskiej („Sceny małżeńskie") oraz jednej sceny wypracowanej w trakcie improwizacji na zajęciach, a nawiązującej do „Hamleta" Szekspira.
Praca nad tekstami Mrożka i Gombrowicza była dla młodzieży sporą przygodą (tych autorów nie ma na liście lektur w gimnazjum). Specyficzne poczucie humorów i niebanalny język tych autorów sprawił, że od samego początku teksty przypadły im do gustu.
Zespół młodych aktorów tworzą: Marta Otremba, Gabriela Supron, Paweł Badura, Katarzyna Wojciechowska, Teresa Podlodowska (Dąbrowa), Paulina Hennek, Paulina Kornek, Kamila Lach (Żelazna). Zajęcia prowadzi Tomasz Stochniał – aktor, mający na koncie ponad 20 ról w zawodowym teatrze, kilka asystentur reżyserskich (był asystentem m.in. Adama Hanuszkiewicza i Andrzeja Zaorskiego), kilka epizodów serialowych i reklam telewizyjnych. Od dwóch lat prowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji warsztaty teatralne.

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza wszystkich miłośników lotek na VI Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbędą się 28 listopada (piątek) o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Naroku.


Zawody będą rozgrywane w systemie „high score" - o zwycięstwie zadecyduje suma punktów uzyskanych w kolejnych rundach. Osoby zainteresowane udziałem w turnieju mogą się zgłaszać na godzinę przed rozpoczęciem rozgrywek. Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych (do lat 15 i starsi). Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że uczestnicy nie zawiodą i tym razem.


(gokir)

Mirosław Owczarek, gwiazda estrady, operetki i musicalu był bohaterem koncertu zorganizowanego 12 listopada, w ZS w Dąbrowie, przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.
Artysta przez półtorej godziny popisywał się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalnymi, znakomicie okraszając je dowcipem. Okazał się świetnym wokalistą i jednocześnie konferansjerem, za co po koncercie zebrał burzę braw od zadowolonych fanów.


11 listopada 2014r., mieszkańcy oraz władze naszej gminy, już po raz siódmy spotkali się przy pomniku w Ciepielowicach, by świętować obchody 96. rocznicy odzyskania Niepodległości. W krótkiej części oficjalnej głos zabrali Przewodniczący Rady Gminy Piotr Wieczorek oraz Wójt Gminy Marek Leja. W imieniu władz lokalnych obaj złożyli kwiaty pod pomnikiem w Ciepielowicach. Wszyscy zebrani wysłuchali także kilku pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu działającego przy GOKiR w Dąbrowie. Po części oficjalnej, spod pomnika wystartowało 211 uczestników (rekord imprezy) „VII Biegu Niepodległości". Zawodników podzielono na sześć kategorii wiekowych.

Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć galerię oraz wyniki

Mirosław Owczarek, gwiazda estrady, operetki i musicalu, na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dabrowie wystąpi dla naszych mieszkańców. Koncert artysty 12 listopada o godz. 19.00 w ZS w Dąbrowie. Wstęp wolny

 

owczarek

Czekamy pod pomnikiem w Ciepielowicach
VII Bieg Niepodległości
Siódmy Bieg Niepodległości odbędzie się, tradycyjnie, 11 listopada w Ciepielowicach. Jak co roku, bieg jest elementem obchodów Święta Niepodległości w gminie Dąbrowa. W ostatnich latach na starcie stawała regularnie ponad setka osób (przed dwoma laty 158, w ubiegłym roku skoczyło do 170).
Drugi rok będzie nowa kategoria wiekowa, obejmująca pięcio- i sześciolatków. Warunkiem uczestnictwa w tej kategorii będzie przybycie maluchów na start z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Zgodnie z Regulaminem Biegu, w młodszych kategoriach wiekowych rywalizują uczniowie szkół z gminy Dąbrowa, zaś w kategorii seniorów (open) mogą startować także biegacze spoza gminy. W kategorii open, jak przed rokiem, przewidzieliśmy również oddzielne nagrody dla najlepszych biegaczy z naszej Gminy. Na wszystkich czekamy pod pomnikiem w Ciepielowicach 11 listopada. Pierwszy bieg ok. 11.30.
Zgłoszenia uczniów przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół z terenu naszej gminy. Zapisy uczestników w biegach seniorskich prowadzi GOKiR w Dąbrowie pod nr tel. 77 464 10 10 w. 213. Zgłaszać można się również na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego biegu, w Biurze Zawodów w świetlicy wiejskiej w Ciepielowicach (ul. Długa 18a).
Przed rokiem triumfowali: Bianka Walków (pięcio-sześciolatki - dz.), Jan Fikus (pięcio-sześciolatki - ch.), Kamila Borowicz (klasy I-III SP - dz.), Julian Półtorak (klasy I-III SP - ch.), Maria Knop (klasy IV-VI SP - dz.), Patryk Wyżykowski (klasy IV-VI SP - ch.), Wiktoria Mojzyk (Gimnazjum - dz.), Damian Kozioł (Gimnazjum - ch.), Urszula Żak (open - k.), Przemysław Chatys (open - m.), Jacek Żuk (open - m. - mieszkańcy Gminy.

(gokir)


Plan obchodów Dnia Niepodległości:
11.00 - Początek uroczystości pod Pomnikiem w Ciepielowicach

  • - Hymn
  • - Przemówienie Przewodniczącego Rady Gminy Dąbrowa
  • - Przemówienie Wójta Gminy Dąbrowa
  • - Złożenie kwiatów pod obeliskiem

11.30 Biegi w poszczególnych kategoriach
13.30 Wręczenie nagród zwycięzcom


Rodzaje kategorii:
- Pięcio-sześciolatki (250 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Klasy I-III SP (800 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Klasy IV-VI SP (1600 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Gimnazjum (2400 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Seniorzy – Open (4000 m) (kobiety i mężczyźni)

Z cyklu muzyczna przystań tym razem na ponad dwie godziny spotkaliśmy się w ZS w Dąbrowie. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji zorganizował koncert piosenki francuskiej „Yaga w repertuarze Juliette Greco". Artystce z Krakowa towarzyszył ukraiński akordeonista Walentyj Dubrowskyj. Właśnie brzmienie akordeonu w połączeniu z magnetycznym głosem "Yagi" niemal przeniosły nas w klimat paryskich uliczek. "Yaga" zaprezentowała gamę utworów Juliette Greco we własnej interpretacji, zarówno w języku francuskim jak i polskim.
Po występie gości z Krakowa naszym melomanom zaprezentowała się także Małgorzata Kalińska. W jej repertuarze wysłuchaliśmy po polsku i rosyjsku piosenek niezapomnianej i uwielbianej w Polsce Anny German.

 

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie

zaprasza na kolejną muzyczną atrakcję.

30 września (godz. 18.00) w ZS w Dąbrowie odbędzie się koncert piosenki francuskiej 

„Yaga w repertuarze Juliette Greco". 

Występ artystki z Krakowa poprzedzony będzie krótkim recitalem Małgorzaty Kalińskiej, która wystąpi w repertuarze Anny German.