Czekamy pod pomnikiem w Ciepielowicach
VII Bieg Niepodległości
Siódmy Bieg Niepodległości odbędzie się, tradycyjnie, 11 listopada w Ciepielowicach. Jak co roku, bieg jest elementem obchodów Święta Niepodległości w gminie Dąbrowa. W ostatnich latach na starcie stawała regularnie ponad setka osób (przed dwoma laty 158, w ubiegłym roku skoczyło do 170).
Drugi rok będzie nowa kategoria wiekowa, obejmująca pięcio- i sześciolatków. Warunkiem uczestnictwa w tej kategorii będzie przybycie maluchów na start z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Zgodnie z Regulaminem Biegu, w młodszych kategoriach wiekowych rywalizują uczniowie szkół z gminy Dąbrowa, zaś w kategorii seniorów (open) mogą startować także biegacze spoza gminy. W kategorii open, jak przed rokiem, przewidzieliśmy również oddzielne nagrody dla najlepszych biegaczy z naszej Gminy. Na wszystkich czekamy pod pomnikiem w Ciepielowicach 11 listopada. Pierwszy bieg ok. 11.30.
Zgłoszenia uczniów przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół z terenu naszej gminy. Zapisy uczestników w biegach seniorskich prowadzi GOKiR w Dąbrowie pod nr tel. 77 464 10 10 w. 213. Zgłaszać można się również na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego biegu, w Biurze Zawodów w świetlicy wiejskiej w Ciepielowicach (ul. Długa 18a).
Przed rokiem triumfowali: Bianka Walków (pięcio-sześciolatki - dz.), Jan Fikus (pięcio-sześciolatki - ch.), Kamila Borowicz (klasy I-III SP - dz.), Julian Półtorak (klasy I-III SP - ch.), Maria Knop (klasy IV-VI SP - dz.), Patryk Wyżykowski (klasy IV-VI SP - ch.), Wiktoria Mojzyk (Gimnazjum - dz.), Damian Kozioł (Gimnazjum - ch.), Urszula Żak (open - k.), Przemysław Chatys (open - m.), Jacek Żuk (open - m. - mieszkańcy Gminy.

(gokir)


Plan obchodów Dnia Niepodległości:
11.00 - Początek uroczystości pod Pomnikiem w Ciepielowicach

  • - Hymn
  • - Przemówienie Przewodniczącego Rady Gminy Dąbrowa
  • - Przemówienie Wójta Gminy Dąbrowa
  • - Złożenie kwiatów pod obeliskiem

11.30 Biegi w poszczególnych kategoriach
13.30 Wręczenie nagród zwycięzcom


Rodzaje kategorii:
- Pięcio-sześciolatki (250 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Klasy I-III SP (800 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Klasy IV-VI SP (1600 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Gimnazjum (2400 m) (dziewczęta i chłopcy)
- Seniorzy – Open (4000 m) (kobiety i mężczyźni)