W ZS w Chróścinie gimnazjaliści mogli obejrzeć spektakl „Heksagon"w wykonaniu uczestników grup teatralnych z Dąbrowy i Żelaznej. Oba zespoły prowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji Tomasz Stochniał.

Na przedstawienie skladają się fragmenty tekstów różnych autorów: Witolda Gombrowicza („Iwona, księżniczka Burgunda"), Sławomira Mrożka („Polowanie na lisa", „Emigranci"), Stefanii Grodzieńskiej („Sceny małżeńskie") oraz jednej sceny wypracowanej w trakcie improwizacji na zajęciach, a nawiązującej do „Hamleta" Szekspira.
Praca nad tekstami Mrożka i Gombrowicza była dla młodzieży sporą przygodą (tych autorów nie ma na liście lektur w gimnazjum). Specyficzne poczucie humorów i niebanalny język tych autorów sprawił, że od samego początku teksty przypadły im do gustu.
Zespół młodych aktorów tworzą: Marta Otremba, Gabriela Supron, Paweł Badura, Katarzyna Wojciechowska, Teresa Podlodowska (Dąbrowa), Paulina Hennek, Paulina Kornek, Kamila Lach (Żelazna). Zajęcia prowadzi Tomasz Stochniał – aktor, mający na koncie ponad 20 ról w zawodowym teatrze, kilka asystentur reżyserskich (był asystentem m.in. Adama Hanuszkiewicza i Andrzeja Zaorskiego), kilka epizodów serialowych i reklam telewizyjnych. Od dwóch lat prowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji warsztaty teatralne.