Gminna Orkiestra Dęta Wind Power

Gminna Orkiestra Dęta Wind Power działa przy GOKiR Dąbrowa. Została założona w roku 2012 i liczyła początkowo... 7 osób. Dzięki wytrwałości, pracy i zaangażowaniu w kształcenie młodzieży skład przez kolejne lata stopniowo powiększał się i obecnie w orkiestrze gra ponad 20 osób. Dobra atmosfera i radość z grania muzyki powodują, iż poziom wykonawczy stale rośnie, a w każdym sezonie Orkiestra poszerza swój repertuar o kolejne pozycje, grając muzykę zarówno marszową, jak i filmową czy przeboje muzyki pop. Uświetnia swoimi występami imprezy okolicznościowe na terenie Gminy Dąbrowa, dożynki, a także koncertuje poza Gminą. Od dwóch lat cały skład orkiestry wyjeżdża w trakcie ferii zimowych na kilkudniowe muzyczne warsztaty, gdzie pracuje nad nowym repertuarem. W orkiestrze może grać każdy kto chce grać. My już się nim zajmiemy :)
Zapraszamy wszystkich, którzy mają chęć poznać tajniki gry na instrumencie dętym drewnianym lub blaszanym i wspólnie spędzić trochę czasu. Próby Orkiestry odbywają się raz w tygodniu w Świetlicy Wiejskiej w Karczowie o godz. 19.30. Orkiestrę prowadzi Jan Swaton we współpracy z Andrzejem Wilczyńskim.


Warsztaty gitarowe

Nauka gry na gitarze prowadzona jest w każdą środę przez p. Małgorzatę Guziałowską w świetlicy przy ulicy Niemodlińskiej 69 w Chróścinie w godzinach 15.30 -19.30. Zajęcia są przeważnie grupowe. Podczas warsztatów gitarowych uczniowie poznają akordy, nuty i tabulatury gitarowe. Grupy są zróżnicowane zarówno pod względem wieku: od najmłodszych 6-7 lat do dorosłych, jak i stopnia zaawansowania gry. W repertuarze programu zajęć są kolędy, muzyka klasyczna, a także współczesne przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Nabyte umiejętności uczniowie prezentują na występach przed rodzicami, jak i w szerszym gronie.


Warsztaty fotograficzne

Chcesz nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia i poznać tajniki fotografii oraz sprzętu fotograficznego? Zapisz się na warsztaty fotograficzne organizowane przez GOKiR w Dąbrowie. Dowiesz się tu, jakie możliwości daje aparat fotograficzny, żeby wyrazić na zdjęciu emocje, własną wrażliwość i spojrzenie na otaczający nas świat; poznasz zasady kompozycji i kadrowania, zagłębisz się w szczegóły fotografii tematycznej. Co roku mamy możliwość podziwiania postępów i umiejętności uczestników zajęć na wystawach organizowanych w Galerii Na Schodach Urzędu Gminy w Dąbrowie, a niektórzy prezentowali już także swoje prace na wystawach indywidualnych poza gminą.
Zajęcia prowadzi p. Jolanta Widuch i odbywają się dwa razy w miesiącu w budynku biblioteki w Karczowie w godzinach popołudniowych. Dokładne terminy zostaną ustalone na spotkaniu organizacyjnym w czwartek 13 października o godz. 17.00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji pod numerem tel. 609 547 182.

 

Dołącz do grupy teatralnej!

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprasza chętnych na zajęcie grupy teatralnej. W programie m.in. elementarne zadania aktorskie, dykcja, emisja głosu, wiersz, proza, ruch sceniczny. Grupa teatralna przy GOKiR działa od kilku lat i wielokrotnie występowała już na terenie gminy (i nie tylko). Zajęcia prowadzi zawodowy aktor p. Tomasz Stochniał. Jeśli skończyłeś 13 lat i chcesz do nas dołączyć, to zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 15:15 do budynku gimnazjum w Chróścinie. Zajęcia w pełni bezstresowe.


Studio Piosenki

Studio Piosenki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie serdecznie zaprasza wszystkich melomanów na zajęcia wokalne. Warsztaty odbywać się będą w środy w godz. 13-17 w Publicznym Przedszkolu w Dąbrowie. W programie: interpretacja piosenki, emisja głosu, przygotowanie do pracy na scenie. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych pragnących rozwijać swój talent muzyczny. Więcej informacji pod numerem 606470807. Magdalena Janoszka


Mażoretki „Tupot”

Zespół Mażoretkowy „Tupot” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza na zajęcia w nowym roku szkolnym 2016/2017 do swoich czterech grup wiekowych: przedszkolnej rekreacyjnej (do 8 lat), kadetek (8-11 lat), juniorek (12-14 lat), seniorek (15 lat i więcej).
Zajęcia obejmują naukę: tańca, podstaw tańca klasycystycznego, operowania rekwizytem (pałeczką mażoretkową/pomponem), podstawy akrobatyki, gimnastyki i rytmiki. Warsztaty odbywają się dwa razy w tygodniu w hali w Dąbrowie – środy oraz na świetlicy w Ciepielowicach – piątki.
Zapraszamy wszystkich chcących nauczyć się tańczyć, nawiązać nowe przyjaźnie, polepszyć swoją koordynację ruchową, zwiększyć swoją pewność siebie i samodyscyplinę.
Gwarantujemy udział w wstępach i dobrą zabawę.


Zajęcia plastyczne

Serdecznie zapraszamy na lekcje rysunku i malarstwa odbywające się w każdą sobotę od godziny 9.00 do 11.00 w świetlicy w Karczowie (ul. Szkolna 2). Zajęcia prowadzone są głównie dla dzieci, choć tematyka zajęć jest uniwersalna i z pewnością zadowoli również starszych odbiorców. Warsztaty plastyczne prowadzi studentka architektury p. Apolonia Browarska.