kartka 2017

hattrick plakat Odzyskany

Dziewiąty już raz spotkaliśmy się na sali w Naroku, aby rozegrać turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Tym razem zawody rozegrane zostały 5 grudnia. Emocji nie brakowało. Jak zwykle najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się wśród najmłodszych zawodników. Spośród grupy dziecięco-młodzieżowej najcelniej do tarczy rzucali: Hania Pastuła, Olwia Kwiecień oraz Michał Pelka. W tej kolejności stanęli na symbolicznym podium odbierając puchary za zwycięstwo. Wśród dorosłych rywalizacja toczyła się równie emocjonująco, choć pod dyktando faworytów. Nie obeszło się jednak bez niespodzianek. Ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Kobszyk zajął dopiero trzecie miejsce, na drugim zameldował się Andrzej Pochopień, zwycięzcą tegorocznej rywalizacji został natomiast Kazimierz Filipiuk. Gratulujemy!

Jak co roku zwody darta rozgrywane są metodą „high score” czyli najwyższego wyniku, uzyskiwanego na podstawie sumy punktów z dziesięciu rund. Jeśli zawody darta zyskają na większej popularności w naszej gminie, być może w kolejnych rozgrywkach uczestnicy podejmą próbę rywalizacji w systemie mistrzowskim, w którym zdobywane punkty są odejmowane od 501 do 0. Czy to się uda? Wszystko zależy od wprawy i celnej ręki, a te z każdym rokiem są na coraz wyższym poziomie.

 

28 listopada w Ciepielowicach zorganizowany został koncert andrzejkowy z udziałem grupy teatralnej z Karczowa, duetu Wiekowe Baszty oraz Mieczysława Sienkiewicza. Imprezę rozpoczął recital piosenek turystycznych w wykonaniu Wiekowych Baszt. Autorskie utwory przeplatane były kompozycjami znanymi z turystycznych szlaków, a wielu przypadkach wspólnie śpiewanymi ze zgromadzoną publicznością. Zespół „Wiekowe Baszty” powstał w 1988 roku i na Festiwalu Zapomnianej Piosenki Harcerskiej w Opolu zdobył Grand Prix. Jako zespół harcerski występował z sukcesami na wielu przeglądach i festiwalach piosenki. Ciepielowicki koncert nawiązywał do turystycznych spotkań przy ognisku i przypadł do gustu publiczności.

Dużą porcję śmiechu dostarczyła występująca następnie grupa teatralna, która od kilku miesięcy ćwiczy pod kierunkiem Tomasza Stochniała. Aktorzy zaprezentowali kilka scenek z małżeńskiego życia, a ponieważ całość w sposób przezabawny została przerysowana, dostarczyło to rozrywki widzom. W skład grupy wchodzą trzy osoby: Syweriusz Bąk, Halina Makuch i Walentyna Bąk. Zajęcia w Karczowie otwarte są dla wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy.
Trzecia część koncertu przeznaczona była dla mieszkańca Dąbrowy Mieczysława Sienkiewicza. Na ciepielowickim koncercie zaprezentował utwory ze swojej debiutanckiej płyty, którą wydał w kwietniu tego roku. Jest to dwupłytowy album zawierający piosenki z nurtu autorsko-poetyckiego oraz muzyki pop-rock.W występie Mieczysławowi Sienkiewiczowi towarzyszyła mu grupa wokalna Iluzja, wzbogacając brzmienie piosenek.

28 listopada o godzinie 19:00 w Sali w Ciepielowicach odbędzie się koncert mieszkańca Dąbrowy – Mieczysława Sienkiewicza. Występ poprzedzony będzie mini recitalem zespołu Wiekowe Baszty.

Zespół „Wiekowe Baszty” wystąpił po raz pierwszy w 1988r. na I Festiwalu Zapomnianej Piosenki Harcerskiej w Opolu i od razu sięgnął po Grand Prix. Jako zespół harcerski występował z sukcesami na wielu przeglądach i festiwalach piosenki. Dzisiaj, po wielu latach, prezentują zarówno piosenkę harcerską, znaną z turystycznych szlaków, jak i własne kompozycje. Występowali na licznych przeglądach piosenki turystycznej w województwie i poza jego granicami. To oni uświetnili Jubileuszowy Zjazd Klubu „Góry-Szlaki” w Zawoi.
Mieczysław Sienkiewicz na ciepielowickim koncercie zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty, którą wydał w kwietniu tego roku. Jest to dwupłytowy album zawierający piosenki z nurtu autorsko-poetyckiego oraz muzyki pop-rock. Mieczysław Sienkiewicz na scenie występuje z własnym akompaniamentem na gitarze elektroakustycznej z towarzyszeniem zaprzyjaźnionych muzyków. W Ciepielowicach zapowiada jeszcze bogatszą aranżację muzyczną.
Oba występy zostaną przedzielone krótkimi etiudami teatralnymi w wykonaniu amatorskiego teatru dorosłych, działającego w świetlicy w Karczowie.
Początek koncertu o godzinie 19.00. Zapraszamy

 

plakatBaszty

plakgit 

Plakat Bieg Niepodległości

warsztaty foto dabrowa 2017

Zespół Mażoretkowy „Tupot” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza na zajęcia w nowym roku szkolnym 2017/2018 do swoich grup wiekowych: kadetek (8-11 lat), juniorek (12-14 lat), seniorek (15 lat i więcej) oraz do nowo powstającej grupy dla początkujących mażoretek – grupy przygotowawczej dla dzieci w wieku 5 -7 lat.
Zajęcia obejmują naukę: tańca, podstaw tańca klasycznego, operowanie rekwizytem (pałeczką mażoretkową/pomponem), podstawy akrobatyki, gimnastyki i rytmiki. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na hali w Dąbrowie i na świetlicy w Skarbiszowie.
Zapraszamy wszystkich chcących nauczyć się tańczyć, nawiązać nowe przyjaźnie,polepszyć swoją koordynację ruchową, zwiększyć swoją pewność siebie i samodyscyplinę.


Gwarantujemy udział w wstępach i dobrą zabawę.
Dodatkowe informacje o zajęciach można uzyskać w GOKiR.

Zapraszam serdecznie
Trener Barbara Kajdzik

 

IMG 20170619 WA0008

Nauka gry na gitarze prowadzona jest w każdą środę w świetlicy w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na ulicy Niemodlińskiej 69 w Chróścinie od godziny 15.15 do 19.15. Zajęcia odbywają się grupowo: przeważnie 3-4 osoby w grupie. Uczniowie poznają akordy oraz związane z tym bicia akordowe, tabulatury gitarowe i nuty. Grupy są zróżnicowane zarówno pod względem wieku, jak i stopnia zaawansowania gry. W repertuarze programu zajęć są: współczesne przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej- zwłaszcza te najbardziej lubiane przez uczniów, a także nie może zabraknąć kolęd i muzyki klasycznej.

Nabyte umiejętności uczniowie prezentują przed rodzicami na spotkaniach kolędowych oraz na zakończenie roku szkolnego w świetlicy jak i w szerszym gronie.
W świetlicy uczniowie mogą korzystać z pulpitów na nuty, stojaków na gitarę oraz podnóżków.
Nabór na rok szkolny 2017/2018 prowadzony jest do 30.09.2017.
Instruktor gry na gitarze- Małgorzata Guziałowska
Telefon: 603 328 267
Adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.