Gminna Orkiestra Dęta założona została w 2012 roku, dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym przede wszystkim: Rolanda Krause, wójta Marka Lei oraz pierwszego dyrygenta zespołu Jacka Hornika. Początkowo zespół ćwiczył w świetlicy w Naroku, by od września 2012 roku podzielić się na dwie grupy, ćwiczące we Wrzoskach i Naroku. Jacka Hornika w roli dyrygenta zastąpił w tym okresie opolski saksofonista Jan Swaton i wraz z trębaczem Janem Domańskim poprowadzili zajęcia z grupa początkujących muzyków i grupą zaawansowaną. Ta druga do dziś stanowi trzon Gminnej Orkiestry Dętej. W 2013 roku z powodów osobistych zrezygnował z dyrygowania Jan Domański i zastąpił go basista Andrzej Wilczyński, który przejął także główną część uczenia młodzieży (indywidualne zajęcia nauki gry na instrumentach blaszanych). Obecnie skład orkiestry to ponad dwudziestu muzyków na stale ćwiczących w świetlicy we Karczowie (piątki od 19.00) oraz grupa początkująca, spotykająca się każdego tygodnia w świetlicy w Naroku (środy o 17.00).
Kontakt z orkiestrą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gminna Orkiestra Dęta Wind Power obecnie liczy 23 osoby. W 2017 roku odbywały się raz tygodniowo próby całego składu w sali w Karczowie 2,5 – 3h. Ich celem było doskonalenie warsztatu gry i lepsze opanowanie materiału koncertowego, co znacznie usprawnia pracę całej orkiestry.

Orkiestra przez ostatni rok działalności uczestniczyła w następujących wydarzeniach:

  • 15.01 WOŚP Tułowice
  • 15.02 - 18.02 warsztaty muzyczne w Czarkowicach (wraz z nagraniami). Podczas corocznych warsztatów w Czarkowicach, Orkiestra dokonała nagrań kilku utworów, które docelową mają się znaleźć na płycie demo. Nagrania były możliwe dzięki wspólnemu zaangażowaniu dyrygentów i GOKiRu oraz udostępnieniu zarówno prywatnego sprzętu studyjnego jak i sprzętu Ośrodka Kultury.
  • 27.05 KONCERT ORKIESTRY GMINNEJ w CIEPIELOWICACH
  • 26.08 Dożynki Gminne Dąbrowa - korowód i koncert
  • 11.11 Bieg niepodległości - oprawa muzyczna

A na początku tego roku z repertuarem przygotowywanym przez cały ubiegły rok Orkiestra wystąpiła dwukrotnie podczas 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym po raz pierwszy podczas finału w gminie Dąbrowa:

  • 14.01.2018WOŚP NIEDMODLIN
  • 14.01.2018 WOŚP CIEPIELOWICE

W Maju 2014 roku odwiedziła nas partnerska gmina z... Dąbrowy w Kujawsko-Pomorskiem. W świetlicy we Wrzoskach gości przywitała specjalnym koncertem nasza Gminna Orkiestra Dęta. Napisać, że się podobała, to napisać za mało-:)

Zdjęcia z trzydniowych zimowych warsztatów muzycznych Gminnej Orkiestry Dętej działąjącej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Nasi muzycy, w sile 20 osób, szkolili się w Czarnkowie.