Kolejne premierowe przedstawienie zaprezentowała dziś (31.01) grupa teatralna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Uczennice Gimnazjum w Chróścinie przygotowały pod kierunkiem Tomasza Stochniała przedstawienie oparte na tekstach Sienkiewicza i Tuwima. Pozornie nieprzystające do siebie światy poezji i prozy udało się połączyć w niekonwencjonalny sposób na scenie.

Spektakl pod tytułem „Klasyka nieklasycznie” odwołuje się do „Krzyżaków” Sienkiewicza i „Lokomotywy” Tuwima. Kanwą spektaklu jest odbiór tych utworów przez pensjonariuszy oddziału psychicznie chorych, dla których literatura jest kreacją rzeczywistości. Zmierzenie się z taka formą nie było sprawa łatwa i uczennicom chróscinskiego gimnazjum należą się za to wielkie brawa. Ciepłe przyjęcie i długotrwała owacja towarzyszyła także dzisiejszej premierze, na która zaproszono uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Po spektaklach opartych na tekstach Mrożka, Ionesco, Grodzieńskiej i wielu innych twórców – tym razem młodzi aktorzy zmierzyli się z klasyką kanonu lektur. I wyszło im to znakomicie!
Wszystkich chętnych do pracy w grupie teatralnej GOKiR zapraszamy do udziału w zajęciach w każdy poniedziałek o godzinie 15.15 w Zespole Szkół w Chróścinie.

gokir