Studio Piosenki powstało równolegle z zespołem GOSPEL. Na zajęcia przychodzą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież szkolna. Uczestnicy zajęć występują na najważniejszych imprezach w gminie i poza nią.

Kontakt ze studiem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego studia

stupios-01


Studio Piosenki do połowy 2017 roku prowadzone było przez Magdalenę Janoszkę, która po 5 latach prowadzenia zespołu, ze względów osobistych, w czerwcu pożegnała się z grupą. Zwieńczeniem był koncert, w którym oprócz uczniów Studia Piosenki, wzięli udział także słuchacze Studium Wokalistyki w Nysie. Od nowego roku Studio prowadzone było przez Martę Cienciałę.

Nowy rok szkolny rozpoczął się od wrześniowego naboru, w wyniku którego od września 2017 do stycznia 2018 grupa liczyła 17 uczniów. Większość z nich to dzieci wieku 9-13 lat. Równie liczną grupą były przedszkolaki. Zajęcia odbywały się w wymiarze 6 godzin tygodniowo na terenie Przedszkola w Dąbrowie oraz w sali OSP w Chróścinie. Miały charakter lekcji indywidualnych i grupowych. Program zajęć dla starszych dzieci obejmował ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, pracę nad interpretacją piosenek oraz ich wykonaniem, pracę z mikrofonem, zadania rytmiczne i melodyczne. Z kolei zajęcia dla przedszkolaków obejmowały gry i zabawy rytmiczne, melodyczne oraz proste ćwiczenia emisyjne, intonacyjne, ćwiczenia służące obyciu z mikrofonem oraz naukę piosenek z elementami tanecznymi.

Każdy uczeń opanował trzy lub cztery piosenki, nad którymi pracował przez cztery miesiące (jest w stanie wykonać je z pamięci, uwzględniając uwagi instruktorki). Efekty pracy Studia Piosenki można było usłyszeć podczas koncertu kolędowego, który odbył się 11.01.2018 w sali Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Zgromadzona licznie publiczność bardzo wysoko oceniła występy.

Dodatkowo uczniowie Studia Piosenki reprezentowali GOKiR w Dąbrowie na następujących wydarzeniach, konkursach i festiwalach:

XX Festiwal Kolęd i Pastorałek Nysa 2018 „Leć kolędo w świat” – udział Zuzanna Letka

 • Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej MDK Opole 2017r. – laureatka Hanna Kotula
 • X Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ,, Hej kolęda , kolęda" – udział Zuzanna Letka, wyróżnienie: Hanna Kotula
 • XXI Festiwal Piosenki Religijnej Brzeg luty 2018 „Corda Cordi” – udział Zuzanna Letka, wyróżnienie: Hanna Kotula
 • Projekt Studio Działań Kreatywnych –nagranie dziecięcej piosenki o Opolu „Wolę Opole” – udział: Zuzanna Letka i Kamila Borowicz
 • Międzyszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek - II miejsce w kat. soliści IV-VII: Hanna Kotula
 • XIX Ogólnopolski przegląd piosenki religijnej -II miejsce kat. I: Hanna Kotula

Studio Piosenki skupia się głównie nad pracą wokalną dzieci i młodzieży w różnym wieku. W grupie śpiewają dzieci w wieku przedszkolnym jak i dorośli. Studio Piosenki współpracuje z Publicznym Przedszkolem w Dąbrowie. Placówka udostępnia pomieszczenia, w których możemy pracować. Wśród dzieci uczących się śpiewu są także przedszkolaki. Instruktor pomaga dzieciom w pierwszych wystąpieniach publicznych. Pracuje nad ruchem scenicznym, pracą z mikrofonem.

W dniu 20.04 w MDK w Opolu odbyły się eliminacje do „Piosenkobrania 2018”. Studio Piosenki reprezentowało pięć uczennic: Emilia Gaida, Dominika Taboł, Emilia Homenda, Zuzanna Letka i Kamila Borowicz. Wyniki eliminacji w czerwcu

28.04 w Domu Kultury w Ozimku miał miejsce festiwal piosenki „Do-Re-Mi”. Nasze Studio Piosenki reprezentowały: Kamila Borowicz, Zuzanna Letka, Dominika Taboł

Działalność Studia Piosenki zmierza głównie w kierunku edukacji artystycznej, przygotowania do aktywnego uczestnictwa w kulturze, dostarczenia rozrywki, organizacji czasu wolnego, kształcenia pasji, zainteresowań, hobby u najmłodszych jak i starszych słuchaczy Studia. Mimo braku siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Studio Piosenki współpracuje z dwoma placówkami: Publiczne Przedszkole w Dąbrowie, a także Zespół Szkół w Dąbrowie, które udostępniają miejsce pracy, a także polecają nasze Studio dzieciom uzdolnionym, chętnym by rozwijać swoją pasję. Dzieje się to m.in. poprzez prowadzenie indywidualnych lekcji śpiewu, a także lekcji grupowej (zespołu „Jangapawajki” w Skarbiszowie) przez Magdalenę Janoszkę i Jarosławę Letką. Na zajęcia wymienionych zajęć uczęszcza ponad 20 osób począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, po osoby dorosłe. Od roku szkolnego 2012/2013 instruktorem Studia Piosenki GOKiR jest Magdalena Janoszka, a instruktorem grupy wokalnej „Jangapawajki” jest Jarosława Letka.

W 2014 roku dzieci ze Studia Piosenki z Dąbrowy reprezentowały Gminę między innymi na Eliminacjach Giełdy Piosenki Opole, Eliminacjach Festiwalu „Oceany” Niemodlin, Udział w koncertach w filharmonii opolskiej organizowanej przez MDK Opole, WOŚP. Uczestniczyły w warsztatach gospel, prowadzonych przez uznanych na świecie wokalistów tego gatunku muzycznego (Brian Fetres - Nysa 2014, David Daniel - Brzeg 2015). Dzieci ze Studia Piosenki występowały nadto jako support podczas koncertów organizowanych przez GOKiR - Dzień Kobiet, Zamczysko, Święto Plonów itp. W 2014 roku na Festiwalu Liść Dębu wyróżnienie otrzymały Dominika Dziuk i Dominika Taboł, Nagrodę Filharmonii Opolskiej -Kamila Borowicz , a w 2015 roku na tym festiwalu III miejsce zajęła Zuzanna Letka, I miejsce Karolina Kornatowska, II Kamila Borowicz oraz wyróżnienie duet: Patrycja Seredyka i Dominika Taboł. Zespół Jangapawajki zorganizował dla mieszkańców Gminy koncert Noworoczny: Skarbiszów 2015.


W 2013 roku to między innymi

 • Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wesołe Nutki” – wyróżnienie dla Emilii Homendy(2013)
 • Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej- Laureatka Zuzanna letka (2013)
 • Udział w koncertach w filharmonii opolskiej organizowanych przez MDK Opole
 • Uczestnictwo w warsztatach gospel prowadzonych przez znanych wokalistów tego gatunku muzycznego Peter Francis ( Opole 2013, 2012)
 • Organizowanie koncertów Noworocznych: „Z Wysokiego Nieba” ( Wrzoski 2013)
 • Udział w konkursie V Przegląd Kolęd w Komprachcicach
 • Udział w konkursie „Jesienne Nutki”(Komprachcice)


W latach 2011 - 2012 Studio Piosenki prowadzone było przez Justynę Mihułkę a od czerwca przez Magdalenę Janoszkę (Dąbrowa). Wkrótce tez stworzona przez Justynę Mihułkę formacja zaczęła być rozpoznawalna w województwie Opolskim, jako dobra muzycznie grupa, która śmiało może występować podczas dużych imprez śpiewaczych (m. in. koncertu dla blisko 500 słuchaczy na Święto Wniebowstąpienia w Kościele w Opolu).


Wokaliści Studia Piosenki w 2012 wraz z Zespołem Gospel byli nagradzani na licznych przeglądach muzycznych w regionie. Wśród nagród indywidualnych należy wymienić: Złoty Liść Dębu (pierwsze miejsce) zdobyty przez solistkę (Wiktorię Dudek) na XIII Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym „LISĆ DĘBU” w Dąbrowie oraz Brązowy Liść Dębu dla duetu ze Studia Piosenki, zdobyty na tym samym Przeglądzie. Soliści Studia Piosenki reprezentowali także Gminę Dąbrowa na Festiwalach Piosenki organizowanych przez ościenne Ośrodki Kultury. Zespół Gospel został zwycięzcą XV Festiwalu Pieśni Religijnej „Corda Cordi” w Brzegu a także zajął drugie miejsce na IV Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda” w Komprachcicach.


W 2011 roku i w roku kolejny Studio Piosenki było organizatorem koncertów tematycznych „Na strunach wiatru” z udziałem Szymona Zychowicza oraz koncertu piosenek Agnieszki Osieckiej „Ludzkie Gadanie”.

W Kościele pw. św. Katarzyny w Skarbiszowie 25 stycznia rozbrzmiewała piękna muzyka. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zorganizował tam koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu skarbiszowskiego zespołu wokalnego „ Jangapawajki” prowadzonego przez Jarosławę Letkę. Z zespołem wystąpiły także dzieci Studia Piosenki, przygotowane przez Magdalenę Janoszkę. Wokalistom akompaniowali muzycy. Mimo chłodu, publiczność nie zawiodła, szczelnie wypełniając skarbiszowski kościół. A po muzycznej strawie organizatorzy zaprosili wszystkich słuchaczy do pobliskiej świetlicy na gorącą herbatę, kawę i ciasto.