W sobotę 12 grudnia mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w autokarowej wycieczce do DREZNA organizowanej przez GOKiR w Dąbrowie. Czas adwentu to okres Jarmarków Bożonarodzeniowych, które najbardziej okazale obchodzone są na terenie Niemiec. Ten w Dreźnie jest jednym z najstarszych na świecie i w tym roku jest obchodzony po raz 581!!! Nasza grupa miała okazję zrobić świąteczne zakupy, skosztować specjalności miejscowej kuchni a także zwiedzić to interesujące miasto. Podczas spaceru nad Łabą podziwialiśmy panoramę miasta, następnie zwiedziliśmy katolicki kościół Hofkirche i ewangelicki Frauenkirche, zobaczyliśmy Operę Sempera i pałac Zwinger. 

Poznaliśmy także historię miasta związanego przez władców Saksonii przez pewien czas z historią Polski. August II Mocny i jego syn August III Sas byli władcami księstwa Saksonii a także królami elekcyjnymi Polski. Nadali oni miastu i dworowi w Dreźnie wspaniałego blasku, którego część mogliśmy podziwiać w muzeum w Zamku Rezydencjalnym. Wystawa paradnych zbroi
turniejowych, kolekcja broni tureckiej, wschodnie namioty, numizmaty a przede wszystkim bardzo bogate zbiory skarbca zrobiły na zwiedzających duże wrażenie. A po zwiedzaniu miasta towarzyszył nam zapach grzanego wina, pierników i kiełbasek wśród niezliczonych straganów i świątecznych dekoracji. I dalej świąteczne zakupy, zakupy, zakupy wśród niezliczonej rzeszy turystów z całego świata. My już jesteśmy gotowi na Święta!


Zapraszamy na nasze kolejne wyjazdy!"