3 czerwca grupa mieszkańców z naszej gminy wyjechała w Karkonosze na wycieczkę organizowaną przez Gokir Dąbrowa w ramach Towarzystwa Turystycznego Gminy. Celem naszym były Śnieżne Kotły - jeno z najpiękniejszych miejsc po polskiej stronie Karkonoszy. Trasa wycieczki wiodła ze Szrenicy, przez Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły, przełęcz pod Śmielcem, aż po śnieżne stawki do schroniska Pod Łabskim Szczytem. Stamtąd żółtym szlakiem schodziliśmy do Szklarskiej Poręby.

Śnieżne Kotły to rezerwat ścisły Karkonoskiego Parku Narodowego. Są to dwa kotły polodowcowe, położone pomiędzy Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Górna krawędź Śnieżnych Kotłów leży na wysokości 1490 metrów n.p.m., a dno na wysokości mniej więcej 1200 m n.p.m. - od północnej strony kotły zamknięte są wałem morenowym. Na dnie Wielkiego Kotła są dodatkowo Śnieżne Stawki - 2 płytkie oraz niewielkie zbiorniki o krystalicznie czystej wodzie.
Śnieżne Kotły są doskonałym przykładem krajobrazu alpejskiego w Karkonoszach - śnieg na dnie kotłów potrafi zalegać do połowy lata.
Ponad Śnieżnymi Kotłami góruje telewizyjna stacja przekaźnikowa, widoczna z daleka, stanowiąca doskonały punkt orientacyjny. Na krawędzi Wielkiego Kotła znajduje się wiele punktów widokowych, z jakich można podziwiać wyjątkowe panoramy. Tuż obok znajdują się skałki Czarcia Ambona oraz Wielki Szyszak - drugi pod względem wysokości szczyt w polskiej części Sudetów.
Wspaniała pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom, a wysiłek włożony w pokonanie trasy - z nawiązką zrekompensowały wspaniałe widoki Karkonoszy! Zainteresowanych udziałem w kolejnych wyprawach zachęcamy do dopisania się na stronie Towarzystwa Turystycznego Gminy Dąbrowa. Do zobaczenia na szlaku!