Leonard Luther - koncert w GOKiR

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza na styczniowe koncerty. 8 stycznia (wtorek) rozpoczynamy cykl koncertów piosenki autorskiej pod wspólną nazwą „Muzyczna Przystań". Pierwszym z zaproszonych gości będzie bydgoski artysta, od niemal 30 lat związany z nurtem poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i pieśni żeglarskich – Leonard Luther. Na scenie prezentuje utwory swoje oraz poetów wywodzących się z Pomorza i Kujaw. Swoje piosenki z sukcesami prezentował na ogólnopolskich festiwalach, takich jak: Yapa, Bazuna, Włóczęga czy Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Na koncercie 8 stycznia promował będzie swoją najnowszą płytę. Koncert odbędzie się w Sali w Ciepielowicach o godzinie 18.00.

Występ Leonarda Luthera jest następstwem wspólnej inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz Filharmonii Opolskiej, w ramach której w naszej gminie w 2013 roku występować będą cyklicznie wykonawcy piosenki autorskiej.

 

luthert

 

IV TURNIEJ PIŁKARSKI „HATTRICK"

Już 19 stycznia 2013 r. sympatycy piłki nożnej halowej, będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas IV Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej Halowej "HATTRICK". Zawody odbędą się w hali Zespołu Szkół w Chróścinie.
W turnieju mogą wziąć udział drużyny (w tym niezrzeszone w klubach sportowych) składające się z 5-8 zawodników (wiek zawodników: od 15 lat). Mecze będą rozgrywane po 10 minut, bez zmiany stron. Rozgrywki będą odbywały się najpierw w grupach, a następnie systemem pucharowym.
Obok rywalizacji sportowców-amatorów, do sportowej rywalizacji przystąpią pracownicy Urzędu Gminy Dąbrowa oraz radni Rady Gminy Dąbrowa. Spotkania tych drużyn są stałym elementem programu, podczas czerwcowego "Festynu Dębowego" oraz turnieju halowego "HATTRICK".

Program:

  • 9.00 Otwarcie turnieju i losowanie grup
  • 9.30 Rozgrywki piłkarskie w grupach
  • 12.15 Mecz pokazowy: Pracownicy UG Dąbrowa – Radni Gminy Dąbrowa
  • 12.45 Mecze o miejsca I-VIII
  • 14.00 Finał
  • 14.30 Zakończenie turnieju


Zapisy prowadzi Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie pod nr tel. 077 464 10 10 w. 213 do 15.01.2013 r. Wpisowe dla drużyny wynosi 50,00 zł (w tym posiłek regeneracyjny). Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców na udział w zawodach.
Regulamin turnieju dostępny w GOKiR w Dąbrowie oraz na stronie www.gokir.pl.

 

Pliki do pobrania:

WYSTAWA ZBLIŻENIA w „GALERII NA SCHODACH"

rscn430819.12.2012 w Galerii na Schodach znajdującej się w budynku Urzędu Gminy w Dąbrowie otwarta została kolejna wystawa fotograficzna. Autorami zdjęć są uczestnicy zajęć fotograficznych prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji: Beata Białoń, Radosław Bąk, Walentyna Bąk, Patrycja Machnik i Marta Otremba. Na wystawie zobaczyć można 25 niezwykłej urody fotografii, przygotowanych pod kierunkiem Jolanty Widuch.

Bożonarodzeniowe warsztaty w Naroku

216 grudnia odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe organizowane cyklicznie przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Tym razem spotkaliśmy się w świetlicy w Naroku. Pod fachowym okiem Alicji Ościłowskiej dzieci i dorośli zrobili przepiękne aniołki, kwiaty oraz dzwoneczki. Do tych wyszukanych prac przydały się całkiem zwyczajne rzeczy, jak m.in. wytłoczki po jajkach, kawałki kory, koraliki, zasuszone owoce, bibuła, sznureczki, druciki itp. Krok po kroku pani Alicja pokazywała uczestnikom warsztatów, jak zrobić te wszystkie cudeńka. Efekt najlepiej widoczny jest na naszych zdjęciach. Nikt z przybyłych nie żałował niedzielnego popołudnia spędzonego w świetlicy. Za pomoc przy organizacji warsztatów GOKiR dziękuje pani sołtys Naroka Marzenie Odziomek.

IV Andrzejkowy Turniej Darta w Naroku

img 6646Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zorganizował IV Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora GOKiR. Zawody odbyły się 23 listopada w świetlicy wiejskiej w Naroku. Rywalizacja toczyła się w systemie „high score", czyli o zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w 10 rundach. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych.

Rzucanie lotkami do celu z roku na rok zyskuje w naszej gminie coraz większe grono sympatyków. W tym roku w piątkowe popołudnie w narockiej świetlicy było naprawdę tłoczno. W grupie dziecięco-młodzieżowej wystartowało 18 zawodników, zaś w grupie osób dorosłych 16. Świetlica w Naroku była pełna, bowiem nie zabrakło także kibiców. W grupie starszej zwyciężył Andrzej Pochopień (sołtys Nowej Jamki), a kolejne miejsca zajęli Krzysztof Szczeponek i Mateusz Kobszyk. Wśród dzieci triumfował Rajmund Soppa przed Markiem Szczeponkiem i Arkadiuszem Graczykiem.

Za pomoc przy tej niezwykle udanej imprezie GOKiR z Dąbrowy dziękujemy sołtys Naroka Marzenie Odziomek.

 

Galeria Fotograficzna

eduko17