Anioły i stroiki w Mechnicach

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty bożonarodzeniowe, zorganizowane w Mechnicach pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Grupa ponad 30 uczestników stworzyła z gipsu wspaniałe anioły. Warsztaty prowadziła sołtys Naroka Marzena Odziomek z córką Roksaną, a organizacyjnie (łącznie z poczęstunkiem) o wszystko zadbała sołtyska Mechnic Teresa Kowolik. Uczestnikom tak spodobały się zajęcia, że natychmiast umówili się na kolejne. Tym razem wykonywano świąteczne stroiki. Zarówno anioły, jak i stroiki, każdy z uczestników warsztatów zabrał do domu jako piękny bożonarodzeniowy prezent.
(red)

Dart w Naroku

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zorganizował VI Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbyły się w świetlicy wiejskiej w Naroku. Rywalizacja toczyła się w systemie „high score" - o zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w 10 rundach.
Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych.
W grupie seniorskiej tytuł obronił Mateusz Kobszyk (644 pkt., mieszkaniec Karczowa), a kolejne miejsca zajęli Karolina Załawka (585, Opole) i Roland Giersberg (565, Opole). Wśród dzieci, jak przed rokiem, triumfowała Karolina Graca (416, Narok) przed Łukaszem Kwietniem (397, Nowa Jamka) i Rajmundem Soppą (370, Narok). Za gościnę i pomoc przy tej niezwykle udanej imprezie GOKiR z Dąbrowy dziękuje sołtys Naroka, Marzenie Odziomek oraz Krystynie Moszner
(gokir)

Nasi aktorzy grali dla gimnazjalistów

W ZS w Chróścinie gimnazjaliści mogli obejrzeć spektakl „Heksagon"w wykonaniu uczestników grup teatralnych z Dąbrowy i Żelaznej. Oba zespoły prowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji Tomasz Stochniał.

Na przedstawienie skladają się fragmenty tekstów różnych autorów: Witolda Gombrowicza („Iwona, księżniczka Burgunda"), Sławomira Mrożka („Polowanie na lisa", „Emigranci"), Stefanii Grodzieńskiej („Sceny małżeńskie") oraz jednej sceny wypracowanej w trakcie improwizacji na zajęciach, a nawiązującej do „Hamleta" Szekspira.
Praca nad tekstami Mrożka i Gombrowicza była dla młodzieży sporą przygodą (tych autorów nie ma na liście lektur w gimnazjum). Specyficzne poczucie humorów i niebanalny język tych autorów sprawił, że od samego początku teksty przypadły im do gustu.
Zespół młodych aktorów tworzą: Marta Otremba, Gabriela Supron, Paweł Badura, Katarzyna Wojciechowska, Teresa Podlodowska (Dąbrowa), Paulina Hennek, Paulina Kornek, Kamila Lach (Żelazna). Zajęcia prowadzi Tomasz Stochniał – aktor, mający na koncie ponad 20 ról w zawodowym teatrze, kilka asystentur reżyserskich (był asystentem m.in. Adama Hanuszkiewicza i Andrzeja Zaorskiego), kilka epizodów serialowych i reklam telewizyjnych. Od dwóch lat prowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji warsztaty teatralne.

Zapraszamy na turniej darta do Naroka

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza wszystkich miłośników lotek na VI Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbędą się 28 listopada (piątek) o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Naroku.


Zawody będą rozgrywane w systemie „high score" - o zwycięstwie zadecyduje suma punktów uzyskanych w kolejnych rundach. Osoby zainteresowane udziałem w turnieju mogą się zgłaszać na godzinę przed rozpoczęciem rozgrywek. Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych (do lat 15 i starsi). Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że uczestnicy nie zawiodą i tym razem.


(gokir)

Piękny koncert w Dąbrowie

Mirosław Owczarek, gwiazda estrady, operetki i musicalu był bohaterem koncertu zorganizowanego 12 listopada, w ZS w Dąbrowie, przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.
Artysta przez półtorej godziny popisywał się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalnymi, znakomicie okraszając je dowcipem. Okazał się świetnym wokalistą i jednocześnie konferansjerem, za co po koncercie zebrał burzę braw od zadowolonych fanów.


eduko17