Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

W sobotę 09 stycznia 2016 roku o godz.10:00 w hali sportowej w Dąbrowie odbędzie się Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Organizatorem zawodów jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Turniej organizowany jest dla zawodniczek z rocznika 2000 i młodszych. Swój udział zapowiedziały cztery drużyny: GOKiR Dąbrowa, Gimnazjum nr 7 z Ozimka , Gimnazjum nr 2 z Krapkowic oraz z Zespołu Szkół w Chróścinie.
Wszystkich kibiców i sympatyków "szczypiorniaka" serdecznie zapraszamy!

Turniej halowej piłki nożnej ,,HATTRICK''

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza miłośników halowej piłki nożnej do udziału w VII Noworocznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej ,,HATTRICK'', który odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie w sobotę 16 stycznia 2016 (początek godz. 9.00).
Zapisy zespołów liczących od 5 do 8 zawodników prowadzi GOKiR Dąbrowa do dnia 5.01.2016 (zgłoszenia telefonicznie lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.). Wpisowe 50 zł od drużyny.
W roku 2015 wśród wszystkich zgłoszonych zespołów najlepsza okazała się drużyna z Mechnic. Uwaga! W przypadku dużej liczby zgłoszonych zespołów możliwe jest rozłożenie turnieju na 2 dni (16 i 23.01.2015).

Wycieczka do Drezna

W sobotę 12 grudnia mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w autokarowej wycieczce do DREZNA organizowanej przez GOKiR w Dąbrowie. Czas adwentu to okres Jarmarków Bożonarodzeniowych, które najbardziej okazale obchodzone są na terenie Niemiec. Ten w Dreźnie jest jednym z najstarszych na świecie i w tym roku jest obchodzony po raz 581!!! Nasza grupa miała okazję zrobić świąteczne zakupy, skosztować specjalności miejscowej kuchni a także zwiedzić to interesujące miasto. Podczas spaceru nad Łabą podziwialiśmy panoramę miasta, następnie zwiedziliśmy katolicki kościół Hofkirche i ewangelicki Frauenkirche, zobaczyliśmy Operę Sempera i pałac Zwinger. 

Poznaliśmy także historię miasta związanego przez władców Saksonii przez pewien czas z historią Polski. August II Mocny i jego syn August III Sas byli władcami księstwa Saksonii a także królami elekcyjnymi Polski. Nadali oni miastu i dworowi w Dreźnie wspaniałego blasku, którego część mogliśmy podziwiać w muzeum w Zamku Rezydencjalnym. Wystawa paradnych zbroi
turniejowych, kolekcja broni tureckiej, wschodnie namioty, numizmaty a przede wszystkim bardzo bogate zbiory skarbca zrobiły na zwiedzających duże wrażenie. A po zwiedzaniu miasta towarzyszył nam zapach grzanego wina, pierników i kiełbasek wśród niezliczonych straganów i świątecznych dekoracji. I dalej świąteczne zakupy, zakupy, zakupy wśród niezliczonej rzeszy turystów z całego świata. My już jesteśmy gotowi na Święta!


Zapraszamy na nasze kolejne wyjazdy!"

VII Andrzejkowy Turniej Darta

Już po raz 7-my miłośnicy rzucania do tarczy spotkali się na Andrzejkowym Turnieju Darta o puchar dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbyły się w piątek 27 listopada w świetlicy wiejskiej w Naroku. Zawodnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe: juniorzy do lat 15 oraz seniorzy starali się zdobyć jak największą liczbę punktów w trakcie 30 rzutów (10 serii po 3 rzuty).

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepsza wśród młodszych uczestników okazała się Dominika Halicka; drugie miejsce zajął Łukasz Kwiecień a trzecie Filip Baucz. Wśród seniorów bezkonkurencyjny okazał się tak jak w roku ubiegłym Mateusz Kobszyk wyprzedzając Patryka Pelkę i Kazimierza Filipiuka. Wszyscy odebrali z rąk dyrektora GOKiR w Dąbrowie Zbigniewa Janowskiego pamiątkowe puchary. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy na kolejną edycję turnieju za rok.

JESIENNE NUTKI

Dwie solistki ze Studia Piosenki działającego w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zostały wyróżnione podczas VIII festiwalu „Jesienne nutki” organizowane przez Ośrodek Kultury w Komprachcicach.

W kategorii klas I-III wyróżnienie zdobyła Dominika Taboł, natomiast wśród solistów z klas IV-VI trzecie miejsce zajęła Zuzanna Letka. Obie wykonawczynie zostały przygotowane przez instruktorkę Studia Piosenki Magdalenę Janoszkę.
Na festiwalu każdy z wykonawców prezentował jedną piosenkę o tematyce dotyczącej „Jesieni”. Jury w składzie: Marek Wieczorek, Lechosław Mól i Linda Wencel oceniało walory wokalne (dykcja, intonacja, interpretacja treści), charakteryzację wykonawcy oraz dobór repertuaru.


Naszym solistkom serdecznie gratulujemy!

eduko17