HATTRICK 2017

W sobotę 14 stycznia rozgrywane będą mecze eliminacyjne VIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej HATTRICK. Zwycięzcy grup spotkają się tydzień później (21.01) w walce o zwycięstwo w Turnieju. Losowania grup tradycyjnie dokona wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja. W rywalizacji może wziąć udział drużyna (nie ma obowiązku przynależności do klubu sportowego) składająca się z 5 - 8 zawodników. Zespoły przystępują do gry w składach pięcioosobowych (bramkarz + 4 zawodników w polu). Podczas całego spotkania wolno wymieniać dowolną ilość zawodników. Czas trwania gry wynosi 10 minut (bez zmiany stron).

Kapitanowie drużyn obowiązani są do przedstawienia w dniu turnieju imiennej listy zawodników z przyporządkowanymi numerami koszulek oraz opłaceniu kwoty wpisowego 50 zł. Jeśli zawodnik nie jest pełnoletni, powinien posiadać zgodę na udział w Turnieju Hattrick podpisaną przez opiekuna prawnego.
Zapisy do Turnieju prowadzone są w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

JESIENNE NUTKI

17 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach odbył się po raz IX Festiwal „Jesienne Nutki”. Studio Piosenki, które działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie może pochwalić się osiągnięciem Emilii Homendy , która zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii klas I-III. Gratulujemy Emilii i czekamy na kolejne wieści dotyczące sukcesów wokalnych !

Od kilku lat Andrzejki świętujemy turniejem darta!

Za nami VIII Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Rywalizacja w świetlicy w Naroku odbywała się w dwóchkategoriach wiekowych. Młodsi rywalizowali w grupie juniorskiej, I miejsce zajęła Oliwia Kwiecień, II miejsce zdobył Andrzej Szczeponek, na III miejscu uplasowała się Karolina Graca. W kategorii seniorskiej po raz kolejny I miejsce obronił Mateusz Kobszyk, II miejsce zajął Andrzej Pochopień, III miejsce przypadło Kazimierzowi Filipiukowi.

Turniej rozgrywany był na zasadach "high score" czyli sumie punktów uzyskanych podczas dziesięciu kolejek rzutów. Ale po rozstrzygnięciu rywalizacji kilka osób zdecydowało się zmierzyć w rozgrywce mistrzowskiej czyli od 501 do 0. Sztuka ta okazała się jednak naprawdę trudna i pokazała, jak wiele wprawy trzeba mieć, by próbować swoich sił w turniejach darta o randze mistrzowskiej. Za to zabawa była przednia, a w końcu o to chodziło!