Od sierpnia 2009 roku w Skarbiszowie prowadzone były zajęcia Zespołu Mażoretek TUPOT. Dziewczęta od 2011 roku ćwiczą pod kierunkiem instruktorki Barbary Kajdzik, wcześniej w latach 2009-2011 instruktorem była Natalia Buhl. Swoje umiejętności prezentują na większości dużych imprez w gminie. 

Zajęcia mażoretek odbywają się w środy (hala sportowa w Dąbrowie) 17.00-20.00 i piątki w godzinach 17.00-20.00 w świetlicy w Ciepielowicach.

Kontakt z zespołem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego zespołu
mazoretki-05


Zespół składa się z kilku grup wiekowych. W roku 2017 łączna liczba osób w poszczególnych grupach wyglądała następująco:

  • Kadetki: 11 osób
  • Juniorki: 6 osób
  • Seniorki: 4 osoby

Razem: 21 osób (mniej o 9 osób niż rok wcześniej)
Zmniejszenie grupy ćwiczącej nie pozostało bez wpływu na wyniki osiągane w ubiegłym roku. Nie wszystkie prezentowały poziom turniejowy. Z Mażoretek odeszło część najstarszych i najmłodszych zawodniczek.
Występy Gminne, między innymi na Dożynkach Gminnych w: Dąbrowie - 27.08.2017 i Skarbiszowie - 03.09.2017, Festyn Dożynkowy - Ciepielowice - 09.09.2017, Dożynki Powiatowe w Popielowie - 10.09.2017, występy okolicznościowe, np. Dzień Dziecka - Szkoła Dąbrowie, Jubileusz Przedszkola w Chróścinie Opolskiej, itp.
Udział w konkursie: Festiwal Tańca Dance Cup w Dąbrowie Zielonej.

Osiągnięcia:

Medal z wyróżnieniem - solo seniorka baton

  • Medal z wyróżnieniem - solo seniorka 2xbaton
  • Medal z wyróżnieniem - grupa kadetek baton
  • IV MIEJSCE - grupa juniorki+seniorki baton
  • Medal z wyróżnieniem - trio kadetki baton

W dniach 22­-24.05.2015 r. w hali widowiskowo­-sportowej „Azoty” w Kędzierzynie­-Koźlu odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Zespołów Mażoretkowych. W zawodach brał także udział, jak co roku, zespół mażoretkowy „Tupot”, na co dzień ćwiczący pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.
Zespół „Tupot” reprezentowały zawodniczki z grupy kadetek i seniorek. Oprócz grupy kadetek, która pokazała się po raz pierwszy grupowo na zawodach (10. miejsce), występowały także: Weronika Knosala w układzie pompom solo kadetki (6. miejsce), Kamila Lach w układzie solo baton seniorki (10. miejsce) oraz Kamila Lach, Aleksandra Sawicka i Magdalena Schoenfelder prezentując się w układzie trio seniorki.
W zawodach brały udział 64 zespoły z całej Polski, zaprezentowane zostały 553 choreografie. Zawody oceniali sędziowie międzynarodowi i krajowi. Pomimo bardzo dużej konkurencji doświadczonych zespołów, grupa „Tupot” uplasowała się na wysokich miejscach.
Pod koniec czerwca przed mażoretkami kolejne zawody – Festiwal „Ozimka Furażerka” w czasie których pochwalimy się także grupą przedszkolaków „Mały Tupot”. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.


KONTAKT Z ZESPOŁEM MAŻORETEK:
instruktor zespołu Barbara Kajdzik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tupot wicemistrzyniami świata!
Kamila Lach z grupy mażoretkowej Duży Tupot (juniorki) zdobyła I-vice Mistrzostwo Świata w konkurencji solo podwójny baton juniorki podczas II Mistrzostw Świata Mażoretek, które odbyły się w stolicy Czech w ostatnich dniach sierpnia.
W dniach 28-30.08.2014 r. mażoretki Tupot z grupy kadetek i juniorek brały udział w II Mistrzostwach Świata Mażoretek w Pradze. Wydarzenie to zgromadziło grupy mażoretkowe z całej Europy, między innymi, z: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Chorwacji, itd. W zawodach brało udział ponad 60 najlepszych zespołów, które oceniane były przez sędziów z całego świata.
Udział w Mistrzostwach Świata zawodniczek z Dąbrowy był zwieńczeniem ich wspaniałych wyników (między innymi, brązowy medal w konkurencji mix kadetki) osiągniętych podczas XVI Mistrzostw Polski, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu.
Podczas Mistrzostw Świata Mażoretki Tupot brały udział w 3 konkurencjach: solo podwójny baton juniorki, mix kadetki oraz solo baton kadetki, osiągając w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki: I-vice Mistrzostwo Świata - Kamila Lach, 7. miejsce - Marta Angel, Magdalena Bogusławska, Elżbieta Lach, Martyna Lach, Kinga Prudlik, Julia Langner, Weronika Knosala, 18 miejsce - Kinga Prudlik.
Był to pierwszy udział zawodniczek z grupy Tupot w zawodach o randze światowej, w których biorą udział najlepsze zespoły mażoretkowe. Wspaniałe występy Tupotu można było podziwiać dzięki transmisji zawodów na żywo za pośrednictwem internetu.
Mażoretki Tupot na co dzień ćwiczą w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie pod okiem trenerki Barbary Kajdzik, której przy tej okazji należą się osobne gratulacje i podziękowania za wkładany trud w codzienny trening.
Wszyskim mażoretkom z grupy Tupot gratulujemy i życzymy im sukcesów podczas kolejnych zawodów, o zasięgu ogólnopolskim, europejskim i światowym.

Mażoretki "Tupot" zostały nominowane do Mistrzostw Świata w Pradze. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 28-30 sierpnia 2014 w stolicy Czech. Spotkają się tam najlepsze zespoły mażoretkowe z różnych państw.


Sezon 2013/14 był kolejnym pasmem sukcesów mażoretek "Tupot" działających przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Trenerem i choreografem zespołu jest Barbara Kajdzik. Zdobycie wysokich miejsc podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Mażoretek "Parada" w Czerwionce-Leszczynach (11 maja)., zapoczątkowało tegoroczne osiągnięcia. W Czerwionce mażoretki z Dąbrowy zaprezentowały po raz pierwszy swój tegoroczny program, który przygotowywały przez cały rok podczas wytrwałych treningów. W czasie "Parady" dziewczęta wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych: kadetek i juniorek, zdobywając: V miejsce solo baton - Kinga Prudlik, IV miejsce - mini-formacja kadetek, V miejsce - mix kadetek. W "Paradzie" brały udział 24 zespoły mażoretkowe z całej Polski.


Bardzo dobrą formę mażoretki "Tupot" potwierdziły dwa tygodnie później podczas XVI Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu (24-25 maja). Największe osiągnięcia to: brązowy medal - mix kadetki (Marta Angel, Magdalena Bogusławska, Weronika Knosala, Julia Langner, Martyna Lach, Elżbieta Lach, Kinga Prudlik), V miejsce solo baton kadetki - Kinga Prudlik, IV miejsce - solo podwójny baton Kamila Lach. Pięknie zaprezentowała się również najmłodsza, przedszkolna grupa mażoretkowa z Dąbrowy -"Mały Tupot", która zajęła wysokie IV miejsce i swoim wdziękiem podbiła serca publiczności. Dzięki udanym występom podczas zawodów w Kędzierzynie-Koźlu, mażoretki zostały nominowane do najwyższych rangą zawodów - Mistrzostw Świata!
Wszystkim mażoretkom zespołu "Tupot" składamy wielkie gratulacje, życzymy dalszych sukcesów, wytrwałych treningów i udanych występów podczas Mistrzostw Świata w Pradze. Trzymamy za was kciuki.


Chętne dziewczęta w wieku 5-16 lat natomiast zapraszamy od września 2014 r na zajęcia mażoretek "Tupot" do Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie.


Barbara Kajdzik

 

IMG 4404Czterdzieści pięć zespołów artystycznych wzięło udział w I Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy", który odbył się 1 – 2 czerwca w Filharmonii Opolskiej. Przesłuchania wykonawców trwały od przedpołudnia do godzin wieczornych. Gminę Dąbrowa i Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie reprezentował zespół mażoretek TUPOT, działający pod kierunkiem artystycznym Barbary Kajdzik

W ciągu dwudniowego spotkania zaprezentowały się amatorskie orkiestry, chóry, zespoły folklorystyczne, grupy kabaretowo-teatralne działające przy domach kultury, stowarzyszeniach, organizacjach, szkołach. Każdy zespół otrzymywał specjalnie na tę okazję przygotowany pamiątkowy „szmaragd". Przegląd sprawił, że wiele zespołów artystycznych mogło się po raz pierwszy zaprezentować szerszej publiczności, spopularyzować swoją działalność, często znaną tylko w macierzystej gminie. Okazało się, że w lokalnych społecznościach kryją się prawdziwe talenty.
Organizatorem „Opolskich Szmaragdów" był Departament Kultury, Sportu i Turystyki UMWO.

Zapraszamy do galerii

„TUPOT" znowu nagradzany

 


Sezon 2012/13 jest jednym z najlepszych w historii istnienia Mażoretek „Tupot" z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie, które zaledwie w ciągu miesiąca zdobyły 3 brązowe medale w zawodach o zasięgu ogólnopolskim. Dla naszych mażoretek jest to nagroda za poniesiony trud całorocznej pracy. Gratulujemy!

Kamila na pudle
Mażoretka z zespołu „Tupot", Kamila Lach (grupa juniorek) została drugim wicemistrzem Polski w kategorii podwójny baton! Jest to niebywały sukces, gdyż kategoria ta w tańcu mażoretkowym należy do najtrudniejszych. Charakteryzuje się ona tym, iż zawodniczka operuje dwoma batonami (pałeczkami) prezentując choreografię do muzyki, co wymaga bardzo dobrej koordynacji ruchowej. Jest to tym bardziej wielkie osiągnięcie, iż Kamila zaczęła trenować swój układ z dwoma batonami raptem trzy tygodnie przed zawodami!

Brązowy „Mały Tupot"
Ponadto, mażoretki z zespołu „Mały Tupot" zajęły 3 miejsce (brązowe medale) w kategorii grup przedszkolnych podczas XV Mistrzostw Polski odbywających się w Opolu w dniach 11-12 maja Był to ich pierwszy występ w zawodach, oraz pierwszy występ w ogóle w tym sezonie. Ich piękny, pełen werwy i radości pokaz w barwnych strojach zachwycił publiczność, która długo po ich występie biła brawo.

Dumna trenerka
Mistrzostwa Polski to nie jedyne zawody, w których mażoretki w tym roku brały udział. - Byliśmy także pod koniec kwietnia na Festiwalu „Parada" w Czerwionce-Leszczynach, gdzie duet Martyna Lach i Kinga Prudlik zajął 3 miejsce w kategorii kadetek. Jestem bardzo dumna z zespołu, który od września przygotowywał się do zawodów. Był to czas ciężkiej i wytrwałej pracy ze strony moich tancerek. Dzięki pracowitości i wytrwałości osiągnęły sukcesy - mówi trenerka Barbara Kajdzik.

Od września kolejny nabór!
Zespół „Tupot" jest coraz lepszy. Świadczą o tym liczne osiągnięcia i podziw dla powstałego w 2009 roku zespołu, który trenowany jest przez Barbarę Kajdzik dopiero od września 2011 roku. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w świetlicy w Skarbiszowie, oraz w Ciepielowicach. W czasie zajęć tancerki poznają techniki tańca mażoretkowego i pracy z batonem (pałeczką mażoretkową), baletu, tańca jazzowego oraz elementy akrobatyki. Obecnie zespół posiada trzy grupy wiekowe: grupa przedszkolna (5-7 lat), kadetki (8-11 lat), juniorki (12-14 lat). Zespół liczy 34 tancerki. W skład grupy juniorskiej wchodzą najbardziej doświadczone mażoretki: Jessica Glombek, Kamila Lach, Aleksandra Sawicka, Magdalena Schoenfelder.
Zespołowi mażoretkowemu „Tupot" składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów. Wszystkie chętne dziewczynki w różnym wieku zainteresowane tańcem zapraszamy na zajęcia od września. Taniec bowiem „jest odkryciem nas samych" (Martha Graham), a taniec mażoretkowy pozwala to dostrzec.

W dniach 11 - 13.05.2012 r. odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Mażoretek w Opolu, w których brało udział 41 zespołów z całej Polski, a łącznie w mistrzostwach rywalizowało ponad 1400 mażoretek.

Dziewczynki z zespołu „Tupot" Dąbrowa, którego trenerem jest Pani Barbara Kajdzik, zostały drugim vice Mistrzem Polski w kategorii kadetki! Są to następujące dziewczynki: Kamila Lach (uczennica szkoły podstawowej w Sławicach), Aleksandra Sawicka, Magdalena Schoenfelder, Jessika Glombek i Marta Angel (uczennice szkoły podstawowej w Naroku). Zespół Tupot powstał w 2009 roku, a w 2011 roku trenerem została Pani Barbara Kajdzik. Wychowanką Pani Barbary Kajdzik jest również Ida Kokoszka (uczennica III klasy szkoły podstawowej w Sławicach), która trenuje taniec mażoretkowy od 6-go roku życia. Na tych Mistrzostwach Ida została podwójnym Mistrzem Polski : Mistrz Polski w kategorii solo baton oraz II vice Mistrz Polski w kategorii solo pom-pom.

W przyszłym roku prezes International Majorettsport Association zamierza stworzyć dodatkową kategorię: Kategoria Przedszkolaki. Serdecznie zapraszamy dyrektorów przedszkoli do współpracy, jak również wszystkie chętne dziewczynki w różnym wieku, aby się zgłaszały na nowy nabór we wrześniu 2012 r. do GOKiR w Dąbrowie. Zajęcia mażoretek z zespołu TUPOT odbywają się dwa razy w tygodniu (środa, piątek) w świetlicy w Skarbiszowie.