Kółko fotograficzne

Każdego tygodnia w świetlicy w Karczowie spotykają się miłośnicy fotografii. Instruktorem jest Jolanta Widuch. Młodzież i osoby dorosłe uczą się fotografowania, prawidłowego kadrowania zdjęcia i obróbki cyfrowej zdjęć.

Zajęcia fotograficzne prowadzone są od lutego 2010. Efektem pracy młodych fotografów są wystawy zdjęć w Urzędzie Gminy w Dąbrowie w Galerii „Na Schodach".


Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego koła

foto-20


Ognisko muzyczne - gitara

Nauka gry na gitarze prowadzona jest w każdą środę w świetlicy w Chróścinie. W 2009 roku instruktorem była Dorota Siwy. Od jesieni 2009 roku w świetlicy w Chróścinie naukę gry na gitarze prowadzi instruktor Małgorzata Guziałowska.


Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego ogniska

gitara-06


Zespół Tańca Towarzyskiego

Nauka tańca towarzyskiego w Gminie Dąbrowa prowadzona była w latach 2009-2011 przez instruktorów Szkoły Tańca Fokus z Opola: Małgorzatę Mackiewicz oraz Jakuba Malika. Zajęcia taneczne prowadzono w Zespole Szkół w Chróścinie i w świetlicy w Ciepielowicach. W roku szkolnym 2010-2011 tańca uczyliśmy także w Naroku i w Żelaznej. Z zajęć korzystały dzieci i młodzież, jak również osoby dorosłe.

Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego zespołu

p1020669


Zespół tańca nowoczesnego ASTER

Zespół Tańca Nowoczesnego ASTER został założony w 2009 roku przez instruktora Damiana Gorazdowskiego (Szkoła Tańca Chaine z Brzegu). W przygotowaniu baletowym tancerzy, wsparciem służy Ewelina Gorazdowska. Zespół ASTER taneczne układy ćwiczy na co dzień w Zespole Szkół w Chróścinie w każdy wtorek o godzinie 16.00. Najmłodsze grupy ASTERa spotykają się w Ciepielowicach w czwartki o godzinie 16.00.

Od października 2010 tańca nowoczesnego uczą się także dzieci i młodzież z Prądów. Zajęcia w świetlicy w Prądach odbywają się w piątki od 18.00 do 19.00.

Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego zespołu
tannow-20


Zespół Mażoretek TUPOT

 

Od sierpnia 2009 roku w Skarbiszowie prowadzone są zajęcia Zespołu Mażoretek TUPOT. Dziewczęta od 2011 roku ćwiczą pod kierunkiem instruktorki Barbary Kajdzik, wcześniej w latach 2009-2011 instruktorem była Natalia Buhl. Swoje umiejętności prezentują na większości dużych imprez w gminie. Tupot występował także na przeglądzie tanecznym w Dobrzeniu Wielkim w maju 2010 roku, gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

Zajęcia mażoretek odbywają się w środy i piątki w godzinach 16.00-17.30 w świetlicy w Skarbiszowie.

Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego zespołu
mazoretki-05


Aerobik

Aerobik jest najbardziej oczekiwaną formą zajęć ruchowych, oferowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Każdego tygodnia korzysta z niej kilkadziesiąt osób.

Aerobik prowadzony jest w świetlicach: w Niewodnikach, w Ciepielowicach, w Zespole Szkół w Chróścinie, w Żelaznej.

Zajęcia aerobiku prowadzą Damian Gorazdowski, a w Szkole w Chróścinie - Ewa Rosińska.


GOSPEL

Zespół Gospel działa w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie od 1 marca 2011 roku. Grupę założyła prowadzi instruktorka GOKiR Justyna Mihułka. Zajęcia Zespołu Gospel odbywają w Zespole Szkół w Dąbrowie. Początkowo zajęcia odbywały się w świetlicy w Sławicach

Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego zespołu
gospel-09


Studio piosenki

Studio Piosenki powstało równolegle z zespołem GOSPEL. Instruktorem jest Justyna Mihułka. Na zajęcia przychodzą zarwano osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież szkolna. Uczestnicy zajęć występują na najważniejszych imprezach w gminie i poza nią.

Zaprszamy do galerii fotograficznej naszego studia

stupios-01


Warsztaty teatralne

W stycznia 2012 roku ruszyły w sali we Wrzoskach warsztaty teatralne. W każdą środę (w godz. 17-19) spotykają się tam ludzie zafascynowania teatrem i aktorstwem, a zajęcia pomagają im rozwinąć talent, przełamać wstyd, wykształcić możliwości techniczne

(ciała, głosu oraz aparatu mowy). Jeżeli chcielibyście dołączyć do tej grupy i popracować z ZAWODOWYM AKTOREM – to czekamy na Was. W programie warsztatów zawierają się takie przedmioty jak:

Etiudy (czyli elementarne zadania aktorskie) - to zdecydowanie kręgosłup naszych zajęć. Ćwiczenia te mają przełamać wewnętrzne blokady i w efekcie sprawić, że pozbędziecie się lęku przed publicznym zabieraniem głosu. Zakres tych działań jest nieograniczony: etiudy oparte na pantomimie, etiudy bez tekstu, z tekstem własnym lub literackim, pełna lub ograniczona improwizacja, sytuacje codzienne bądź zupełnie abstrakcyjne. A do tego zabawa, zabawa i jeszcze raz dobra zabawa!

Dykcja i emisja głosu - dzięki takim ćwiczeniom dowiecie się o istnieniu przepony i nauczycie się jej świadomie używać. Dodatkowo poprawicie pracę Waszego aparatu mowy i w konsekwencji Wasz głos stanie się mocniejszy, atrakcyjniejszy, a wymowa nienaganna i efektowna. A jedynie z takimi umiejętnościami można myśleć w przyszłości o pracy aktora, radiowca czy dziennikarza telewizyjnego.

Interpretacja tekstu (wiersza i prozy) – tak, aby mówiony przez Was tekst literacki brzmiał jak Wasz własny.

A dodatkowo: plastyka ciała, ruch sceniczny, praca nad emocjami i wiele innych elementów aktorskiego rzemiosła.

Do kogo skierowane jest nasze zaproszenie na zajęcia? Do każdego w wieku od 13 do 113 lat. Zobaczymy się chętnie z osobami, które miały już jakiś kontakt ze sceną (występy w szkole, w kółkach teatralnych itp.). Jednak szczególnie zapraszamy osoby, które takich zdolności dotychczas nie przejawiały. Talent znajdziemy u każdego i będziemy go efektywnie rozwijać.

Więc jeśli chcesz do nas dołączyć to zabierz ze sobą obuwie zamienne, dobry humor i przyjdź w środę do sali we Wrzoskach. I jeszcze jedna, ważna informacja – ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!!


Zaprszamy do naszej galerii fotograficznej

3a


eduko17