Warsztaty teatralne

W stycznia 2012 roku ruszyły w sali we Wrzoskach warsztaty teatralne. W każdą środę (w godz. 17-19) spotykają się tam ludzie zafascynowania teatrem i aktorstwem, a zajęcia pomagają im rozwinąć talent, przełamać wstyd, wykształcić możliwości techniczne

(ciała, głosu oraz aparatu mowy). Jeżeli chcielibyście dołączyć do tej grupy i popracować z ZAWODOWYM AKTOREM – to czekamy na Was. W programie warsztatów zawierają się takie przedmioty jak:

Etiudy (czyli elementarne zadania aktorskie) - to zdecydowanie kręgosłup naszych zajęć. Ćwiczenia te mają przełamać wewnętrzne blokady i w efekcie sprawić, że pozbędziecie się lęku przed publicznym zabieraniem głosu. Zakres tych działań jest nieograniczony: etiudy oparte na pantomimie, etiudy bez tekstu, z tekstem własnym lub literackim, pełna lub ograniczona improwizacja, sytuacje codzienne bądź zupełnie abstrakcyjne. A do tego zabawa, zabawa i jeszcze raz dobra zabawa!

Dykcja i emisja głosu - dzięki takim ćwiczeniom dowiecie się o istnieniu przepony i nauczycie się jej świadomie używać. Dodatkowo poprawicie pracę Waszego aparatu mowy i w konsekwencji Wasz głos stanie się mocniejszy, atrakcyjniejszy, a wymowa nienaganna i efektowna. A jedynie z takimi umiejętnościami można myśleć w przyszłości o pracy aktora, radiowca czy dziennikarza telewizyjnego.

Interpretacja tekstu (wiersza i prozy) – tak, aby mówiony przez Was tekst literacki brzmiał jak Wasz własny.

A dodatkowo: plastyka ciała, ruch sceniczny, praca nad emocjami i wiele innych elementów aktorskiego rzemiosła.

Do kogo skierowane jest nasze zaproszenie na zajęcia? Do każdego w wieku od 13 do 113 lat. Zobaczymy się chętnie z osobami, które miały już jakiś kontakt ze sceną (występy w szkole, w kółkach teatralnych itp.). Jednak szczególnie zapraszamy osoby, które takich zdolności dotychczas nie przejawiały. Talent znajdziemy u każdego i będziemy go efektywnie rozwijać.

Więc jeśli chcesz do nas dołączyć to zabierz ze sobą obuwie zamienne, dobry humor i przyjdź w środę do sali we Wrzoskach. I jeszcze jedna, ważna informacja – ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!!


Zaprszamy do naszej galerii fotograficznej

3a


eduko17